LEFKOŞA’YI SOL İTTİFAK ALDI

Lefkoşa Belediyesi’nin yeni başkanı Mehmet Harmancı, “Bizim çok temiz mazimiz var. Geleceği de temiz yapacağız. Pırıl pırıl yapacağız” dedi.

Seçim sonuçlarının netleşmeye başlamasının ardından partisinin kendisi için ayırdığı seçim merkezinde yanında TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, LTB eski başkanı Mustafa Akıncı, BKP genel Başkanı İzzet İzcan ve Baraka Kültür Merkezi Aktivisti Münür Rahvancıoğlu ile birlikte kendisini destekleyenleri gözyaşları arasında selamlayan Harmancı, kalabalığın attığı sloganlar eşliğinde kısa bir konuşma yaptı.

Harmancının ardından, TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, LTB eski başkanı Mustafa Akıncı, BKP Genel Başkanı İzzet İzcan ve Baraka Kültür Merkezi Aktivisti Münür Rahvancıoğlu da konuştu.

harmanci_Secim3

 

HARMANCI

LTB Başkanı Harmancı, Lefkoşa’nın tek rengi yoktur diyerek yola çıktıklarını belirterek, “ben anladım ki tüm Lefkoşa tüm renkleriyle bize sahip çıktı, 30 yıl önce bıraktığımız yerden başlamak üzere geri geldik” dedi.

Kendisine inan ve güvenen herkese teşekkür eden Harmancı, kendilerini zor bir sürecin beklediğinin bilincinde olduklarını ve 7/24 çalışarak Lefkoşa’yı hak ettiği yere taşıyacaklarını söyledi.

Bugün toplumun Lefkoşa’dan başlayarak bir devrim yaptığına işaret eden Harmancı, seçim sürecinde verdikleri mücadeleye katkı sağlayanlara teşekkür ederek, “biz herkesi kucaklayacağız, herkesin başkanı olacağız, kapılarımız herkese açık olacak” dedi.

Din, dil, ırk cinsiyet gözetmeksizin Lefkoşa’ya hizmet edeceklerini belirten Harmancı, “Bir hayalimiz vardı, umarım o hayali 4 yıl sonra gerçekleştiririz. Lefkoşa’ya verdiğimiz sözleri tutarız ve gönül rahatlığıyla huzurla ikinci seçime gideriz” diyen Harmancı, bugünden itibaren çalışmaya başlayacaklarını vurguladı.

Harmancı, “Bizim, partimizin çok güzel temiz bir mazimiz var, geleceği de temiz yapacağız, pırıl pırıl yapacağız” diyerek her zaman yanında olan Akıncı’ya da ayrıca teşekkür etti.

Kendisine destek olan pırıl pırıl gençlere bir zafer yakışacağını ve bu zaferi yaşayabildikleri için çok mutlu olduğunu belirten Harmancı, “Aramızdan ayrılarak ‘yitip gidenlere’ umarım güzel bir Lefkoşa gösteririz” dedi.

 

AKINCI

LTB Eski Belediye Başkanı Mustafa Akıncı ise, yıllar önce Lefkoşa’ya 3 dönem hizmet etme bahtiyarlığına ulaşmış biri olarak, bugün de, en az o seçim gecelerinde olduğu kadar mutlu hissettiğini belirtti.

Harmancı ve ekibinin Lefkoşa’ya yakıştığını ve Lefkoşa’nın da bu ekibe ve başkana yakışan bir sonuç yarattığını kaydederek, tüm Lefkoşalıları kutladı.

TDP BKP ve Baraka Kültür Merkezi olarak yola çıkıldığını ve bu ittifakın önemli bir başlangıç olduğunu dile getiren Akıncı, adım adım Lefkoşa’yı gezdiği süreçte Harmancı’nın sadece bu ittifakın değil halkın adayı olduğunu gözlemlediğini belirtti.

Akıncı, bunun birlik dayanışma içerisinde çalışmanın ürünü olduğunu belirterek, “Bu akşam sizler de benim gibi çok mutlusunuz, sevinecek kutlayacağız hakkımızdır ancak incinenlerde olduğunu bilelim, bu ekibin onların da başkanı olduğunu unutmayalım” şeklinde konuştu.

Harmancının elini taşın değil kayanın altına sokarak çok zor bir göreve talip olduğunun altını çizen Akıncı, “Kaya ne kadar büyük olursa olsun, her kaya, o el yalnız kalmadığı sürece kıpırdatılabilir” dedi.

ÖZYİĞİT

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit ise, birlikte başaracağız diyerek yola çıktıklarını ve başardıklarını belirterek, Bugün oyunu kullanırken, “Lefkoşa’yı aldık mücadelemizi sürdüreceğiz” dediğini anımsattı.

Değişimin başladığını ve yakında tüm ülkeye yayılacağını dile getiren Özyiğit, hep söyledikleri 81 ruhunun bu olduğunu, Akıncı’nın bıraktığı yerden 24 yıl sonra “aynı ekolden birinin, genç dinamik birinin” hak edilen çağdaş bir başkentin nasıl olabileceğini kanıtlamak için geldiğini belirtti.

Özyiğit, “bu işin mutfağında çalışan genç ekibe” teşekkür ederek, ne kadar özverili, birlik içinde inançlı bir çalışma yaptıklarını gördüklerini belirterek, bir oldukları sürece önlerinde hiçbir engelin duramayacağını söyledi.

Özyiğit, “Bu seli artık kimse durduramayacağını bilecek değişim başlamıştır. Lefkoşa sözünü söyledi ve şüpesiz Harmancı dedi” diyerek sözlerini tamamladı.

harmanci_secim2

İZCAN

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan ise, bu güç birliğini oluştururken kendilerine yapamayacaklarının söylendiğini anımsatarak, herkesin tek yumruk olarak mücadeleye katıldığını ve Lefkoşa halkının kazandığını söyledi.

Ne paranın, ne de rüşvetin halkın iradesinin önüne geçemediğini belirten İzcan, bugünden sonra da bu birliğin devam edeceğini ve halk adına halk yararına mücadele edeceklerini vurguladı.

RAHVANCIOĞLU

Baraka Kültür Merkezi Aktivisti Münür Rahvancıoğlu da, ayrı ayrı halkın değil bireysel çıkar düşünüldüğü sürece başarılı olmanın zorluğuna değinerek, “Biz bir araya gelip halkın çıkarlarını ön planda tutmak için çalıştık” dedi.

Bu birlikteliğe yeni örgütler katılması gerektiğini söyleyen Rahvancıoğlu, bunun Kıbrıslı Türklerin bağımsızlığı için bir halk hareketi olduğunu söyledi.

0 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply