SEÇİMDEN HEMEN SONRA HÜKÜMET 168 KİŞİYİ MAĞDUR ETTİ!

Bir süredir yaşanan sıkıntıların ardından Temmuz itibariyle hizmet verdiği şirketlerin İstanbul Handlig’e kayması nedeniyle Ercan’da yer hizmetlerini yürüten CAS hizmetlerini durdurarak 169 çalışana yol verdi .

HAVAŞ ve KTHY işbirliğinde kurulan yer hizmetleri şirketi CAS hizmetlerini ay başı itibariyle durdurduğunu çalışanlara gönderdiği bir yazıyla duyururken, Derviş İlhan Böke imzasıyla çalışanlara bir yazı gönderildi.

Yazıda, çalışanların bugüne kadar olan ödeneklerinin yasalar çerçevesinde karşılanacağı ancak KTHY’nin kapanmasının ardından hizmet verilen tek şirket olan Pegasus Havayolları’nın da hizmet alımını 26 Temmuz’dan itibaren sonlandıracağını duyurmasıyla, gerekli geliri sağlayamayacakları gereçkesiyle 30 Temmuz itibariyle hizmetlerini sonlandıracağı belirtildi.

CAS’ta çalışan 169 kişi ise aldıkları yazının ardından Başbakanlığa gitti.

yazi

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_0004

 

 

 

 

 

 

 

Başbakanlıkta yaşananlarla ilgili bir basın bildirisi de okuyarak açıklama yapan CAS çalışanları Başbakanlık Müsteşarı Alpay Afşaroğlu ile de bir grüşme gerçekleştirdi.

Afşaroğlu ile yapılan görüşme sonrasında Çarşamba’ya kadar beklemeleri yönünde söz alan çalışanlar, işsiz kalan 168 kişinin devlette farklı yerlerde istihdamını talep ediyor.

 

Kaynak: Gazete360

Be the first to comment

Leave a Reply