Limasol’da 8 Noktada Çalışanlardan Covid-19 Test Örnekleri Alınıyor

Kamu, geniş kamu ve özel sektörde çalışanlardan koronavirüsü testi için örnekler toplanması çalışmaları bu sabah başladı.

Koronavirüsü salgınına karşı mücadele kapsamında Hükümet tarafından açıklanan son önlemlerin uygulanması çerçevesinde Limasol’da sekiz nokta belirlendi.

Tüm süreç Kıbrıs Nöroloji ve Genetik Enstitüsü tarafından gerçekleştiriliyor ve gelen kişilerden örnekler kendi araçları içinde alınıyor ve numune testleri randevu ile gerçekleşiyor.

Bu arada profesyonel sağlık personelinden örnek kontrolleri sabah saatlerinde Limasol Genel Hastanesi’nin araç park alanında başladı.

Bugün, Limasol Genel Hastanesi’nin 5. katında koronavirüsü semptomlarıyla 21 kişi tedavi altında bulunuyor. 1. kattaki Acil Tedavi Birimi’nde ise iki kişi solumun cihazına bağlı bir şekilde tedavi görürken diğer dört kişide şüpheli semptomlara rastlandı.

Kıbrıs Kamu Sağlığı Hizmetleri tarafından verilen bilgilere göre dün gece saat yediden bu sabah sabah yediye kadar beş kişi şüpheli koronavirüsü semptomları nedeniyle Limasol Genel Hastanesi’ne başvurdu. Bunlardan dördü hastaneye giriş yaptı.

Bunun yanı sıra, son 24 saat içinde beş kişi test için Kısa Tedavi Odasına gelirken bunlardan ikisi koronavirüsü şüphesiyle hastanede tutuldu.

59 Paylaşımlar