Ma Ne Zannedersiniz Siz? – Zekiye Şentürkler

Içinde bulunduğumuz mevcut durumdan dolayıdır ki evinizde eşiniz, dostunuz, yolda gördüğünüz arkadaşınız, kafede oturduğunuz partneriniznan gonuşduğunuzdan farkı bişeyyazamaycağım ben da tahmin edersiniz ki…

Ekonomik kriz! Evet, geçinemeyyoruk artık. Ben markete giderken cebimdeki paraya göre hesap yapmaktan bunalırken, ev kirasını nasıl ödeyceğini düşünmekden kafayı yeyengomşum ayak üsdü sohbetlerimizde bana bunları anlatırken, iş arkadaşımın başka bir ekonomik sorununu dinlemekten başka hiç bişey yapamayyoruk bu günlerde.

Ama ne haldir ki, ekonomik krizden önce da zengin olan bazı kişilerin ekonomik krizden etkilenmesi bir köşede dursun, zenginliklerine zenginlik katılır gün be gün. Ben şimdi benzene gelen zamnan acaba arabaya nasıl benzin goyacamdiye düşünürken bir bakarım ki benzin guyruğunda 14. sırayım.

Kirası sterlindir nasıl ödeycek diye ağlayan insanlar varken, sterline olan mevduat faizleri düşdü diye ağlayan sermayedarlar var.

Bu hiç adil değil arkadaşlar. Krizin faturasını gene biz halka ödetmeye çalışanlara garşı ayaklanmamız lazım. Elektriğe gelen otuz üçüncü zamma seyirci olmaylım, marketlerde garşımıza çıkan fahiş fiyatlara garşı ses çıkaralım, benzine gelen zamdan dolayı biz ağlarken, petrol zenginleri da bu faturanın bir kısmını ödesin diye çabalaylım.

Ma ne zannederler yani, her şey her zaman onların faydasına ezilen da biz olacayık? Olamaz efendim öyle bişey. Hadeherkes örgütlensin tek bir yürek olalım hakkımızı 26 Ekim Cuma günü saat 7’de Selimiye Meydanında pahalılığı protesto mitinginde buluşalım. Bu krizin faturasını ödemeyceğimizihaykıralım, hükümetden taleplerimizi gonuşalım. Bir muhasibolmadan da bu memleket yönetilebilir miymiş bir aytışalım. Madem bazıları oturdu da gökden çözüm bekler, meydanları biz dolduralım.

Bu memleket bizimdir, çocuklarımızındır! Göç etmemizi beklerlersa çok beklerler. Evde, iş yerinde, kafelerde söylenmeyi bırakıp gelin 26sında meydanlarda hep birlikte haykıralım; bu krizin bedelini biz ö-de-mey-ce-yik!

Zekiye Şentürkler

Baraka Aktivisti