Mehmetçik Belediyesi Yüzünden Sokak Hayvanları Hedef Oldu

Ülkemizde bir çok belediyenin yasal yükümlülüklerini yerine getirmemesinden ötürü masum sokak hayvanları hedef haline gelmeye devam ediyor.

Son olarak Mehmetçik Belediyesi’ne bağlı Pamuklu Köyü’nde başıboş hayvanların koyun ve kuzuları öldürmesi sonrası bölgedeki tüm sokak hayvanları ciddi tehlike altına girmiş durumda.

Sosyal medyada “Başı boş köpekler koyunları parçaladı” başlıklı haberlerin altına çok sayıda kişinin “vurunca da tepki gösteriyorlar”, “bunları zehirlesen yeridir”, “eskiden polis bu hayvanları vuruyordu şimdi yasa değişti sonuç ortada” gibi yorumlar yapması dikkat çekti.

Belediyenin Yasal Yükümlülüğünü Yerine Getirmemesi Tüm Hayvanları Tehlikeye Attı

 Yasalar sokak hayvanlarıyla ilgili kesin şekilde yerel yönetimleri sorumlu tutarken, Pamuklu Köyü’nün bağlı olduğu Mehmetçik Belediyesi’nin görevini yapmaması, bilinçsiz ve vicdansız insanlar tarafından hayvanlara yönelik şiddet ve katliamın önünü açtı.

Mehmetçik Belediyesi Köylere Hizmet Vermiyor

 Vergiyi herkesten alan Mehmetçik Belediyesi’nin, sıra hizmete gelince köyleri es geçtiği ise yeni bir bilgi değil. Pamuklu Köyü muhtarı Hasan Çelik’in “Mehmetçik Belediyesi’nin köye hizmet vermediği ve köyün çöpten geçilmediği” yönündeki açıklamaları geçtiğimiz yıllarda da çok kez basında yer bulmuştu.

 

Başı boş hayvanlarla ilgili yaşanan sıkıntılara yönelik tepkisini belediyeye göstermek yerine çözümün hayvanları katletmekte olduğunu iddia eden bazı yurttaşların bu yaklaşımı ise, “acaba çöp sorununu da çöplere ateş ederek mi çözmeyi düşünecekler?’’ sorusunu beraberinde getirdi.

İşte o  akıl almaz paylaşımlar:

 

 

0 Paylaşımlar