“Sanayi Holding ve Dev-İş” Kitabı Tanıtım Söyleşileri Lefkoşa’da Başladı, Omorfo’da Devam Ediyor

Fatma Türkoğlu’nun yazdığı ve Khora Yayınları’ndan yeni çıkan “Sanayi Holding ve Dev-İş” kitabı, Lefkoşa’da Dev-İş Sendikası lokalinde gerçekleştirilen bir söyleşi ile okurlara ve ilgililere tanıtıldı. Etkinlikte, yazar Fatma Türkoğlu’nun yanı sıra Dev-İş Başkanı Hasan Felek ve kitabın editörlüğünü üstlenen Münür Rahvancıoğlu da birer konuşma yaptılar. Sanayi Holding sürecinin ve Kıbrıslı Türkler için öneminin anlatıldığı konuşmalarda, Sanayi Holding’de Dev-İş’in sendikacılık deneyiminden, üretimin ve örgütlülüğün gücünden de bahsedildi.  Kitabın hazırlık süreci, belge ve bilgilerin toplanması ve araştırmaların ne şekilde yapıldığına da değinildi. Ardından katılımcıların soru ve yorumları ile devam eden etkinliğin sonunda okurlar yazarla sohbet etme ve kitaplarını imzalatma imkanı da buldular.

Etkinlik Omorfo, Girne ve Mağusa’da da Gerçekleştirilecek

Bir sonraki tanıtım ve imza söyleşisi 16 Mayıs Perşembe akşamı Omorfo Khora Kitap Evi’nde gerçekleştirilecek. 22 Mayıs Çarşamba akşamı Girne Leymosun Kültür Evi’nde yapılacak etkinliğin ardından 30 Mayıs Perşembe ise Fatma Türkoğlu ve Khora Yayınevi yetkilileri, Mağusa Khora’da okurlarla buluşarak kitap hakkında bir söyleşi gerçekleştirecek. Tüm etkinlikler saat 19.00’da başlayacak. Yakın tarihimize ilgi duyan tüm kitap severler davetlidir.

 

Kitabın Tanıtım Bülteni:

Sanayi Holding deneyimi Kıbrıslı Türkler açısından uzun süren çatışmalı bir dönemden sonra üretim ile yeniden buluşmanın adı olmuştur. 1970’li ve 1980’li yıllara damgasını vuran Sanayi Holding hala kuşaktan kuşağa bir gurur öyküsü olarak anlatılır. Öykünün bir yönü özveri ile üreten bir halkın yükselen özgüvenini vurguluyorsa, diğer yönü de özelleştirme girişimlerine karşı birbirine kenetlenen emekçilerin hikayesidir.

0 Paylaşımlar