Memleketin Şeytan Üçgeni: Mafya, Ak Hataylılar ve UBP

Ak Hataylılar Derneği Başkanı Mehmet İpek, Afrika Gazetesi’ne taş atıp UBP’li vekillerle fotoğraf çektirdikten 1 gün sonra, günü birlik gittiği İstanbul ziyaretinde, yine UBP’nin sınır dışı kararını kaldırmaya çalıştığı İsmet Felek ile buluştu.

İpek’in, uyuşturucu satıcılığı, darp, haraç, adam yaralama gibi suçlarla tutuklanıp hapis yatan, geçtiğimiz yıl Nisan ayında da sınır dışı edilen İsmet Felek ile buluşması, ülkemizde UBP’nin de dahil olduğu bazı kesimlerin nasıl kirli ilişkiler içerisinde olduğunu gözler önüne serdi..

Kara para aklama işleriyle bilinen İsmet Felek’in kirli işleri, ülkemizde özellikle Afrika Gazetesi tarafından bir çok kez manşete taşındı.

Felek’in, 2011 yılında Afrika Gazetesi yazarı Ali Osman’ın kurşunlanması olayında isminin geçmesi ve 2 gün önce Afrika’yı taşlayan grubun başını çeken Ak Hataylılar Başkanı Mehmet İpek’in İstanbul’a giderek Felek ile görüşmesi ise dikkat çekti.

Kirli İlişkiler Ağında UBP’nin Ne İşi Var?

Felek’in Afrika’ya karşı eylemlerde tetikçi olarak kullandığı Ak Hataylılar Başkanı Mehmet İpek’in, gerek Meclis resepsiyonunda UBP’li vekillerle fotoğraf çekmesi, gerek seçim dönemi Emete Gözügüzelli gibi UBP’li adaylara seçim propagandalarına yardımcı olması, UBP’nin de bu kirli ilişkiler ağının çok da dışında olmadığı düşüncesini akla getiriyor.

Bunun yanında İsmet Felek yalnızca bir kaç ay önce UBP hükümeti tarafından sınır dışı kararı kaldırılarak ülkeye geri alınmak istenmiş, ancak oluşan kamuoyu üzerine bunu gerçekleştirememişti.


Mehmet İpek Afrika’yı taşladı, bir gün sonra İstanbul’a uçup Felek’le buluştu.


Ak Hataylılar Derneği Başkanı Mehmet İpek seçim dönemi boyunca UBP’li adayların propaganda sürecine destek oldu. Gözügüzelli seçim dönemi internette çok konuşulan Ak Hataylılar Derneği’nde çekilmiş videosunda Mehmet İpek için “Çok değer verdiğim Mehmet başkanımıza çok teşekkür ederim. Onun sayesinde ben bugün buradayım” sözlerini kullanmıştı.


Afrika Gazetesi’ni taşlayan grubun başını çeken Ak Hataylılar Derneği Başkanı, solunlanmak için girdiği Meclis’te, UBP’li Ersin Tatar ve Olgun Amcaoğlu ile yan yana…

1K Paylaşımlar