Milyonlar Meydanda Buluştu, Korku ve Yılgınlık Yerini Umuda Bıraktı

Türkiye’de Adalet Yürüyüşü’nün sona ermesi ile birlikte yaklaşık 2 milyon kişi Maltepe’ye akın etti.

Adalet Mitingi ile milyonlarca kişi bir araya geldi, korku imparatorluğunun yarattığı yılgınlık yerini umut ve cesarete bıraktı.

Solun Hemen Her Rengi Alandaydı

Adalet Yürüyüşü ve bugün gerçekleştirilen mitingin başını CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu çekse de, DİSK, KESK, TMMOB, TTB, Halkevleri, Birleşik Haziran Hareketi, EMEP gibi toplumsal muhalefet bileşenleri de destek ve katılım gösterdi.

Miting alanının dolması üzerine, pek çok kişi mitingi alan dışında, teknelerde, kafelerde takip etti.

Kılıçdaroğlu 16.30’da yürüyüşün son etabını tamamlamak üzere yeniden yola çıktı ve 18.00’da alana ulaşarak kürsüye çıktı.

“Kimse bu yürüyüşün bir son olduğunu düşünmesin, bu bizim ilk adımımızdır!” ifadeleriyle sözlerine başlayan Kılıçdaroğlu, hapisteki milletvekilleri, tutuklu gazeteciler, ihraç edilen akademisyenler, kamu emekçileri, taşeron işçiler için; adaleti sağlamak için; Tek Adam rejimine karşı yürüdüğünü söyledi.

“Eğer bir ülkede büyük adaletsizlikler varsa adalet arayışının tek yeri sokaktır!” diyen Kılıçdaroğlu, Türkiye’ye ve dünyaya ilanen 10 maddelik bir bir acil çağrı metni okuyup, bu mitingi bir başlangıç noktası kabul ederek mücadeleyi sürdürme sözü verdi.

88 Paylaşımlar