NEOLİBERALİZM HER YERDE AYNI, KIBRIS HAVAYOLLARI KAPANIYOR!

Kıbrıs Türk Hava Yolları’nı (KTHY) batıran anlayış, Kıbrıs’ın güneyinde de Kıbrıs Hava Yolları’nın (Cyprus Airways) kapısına kilit vuruyor.

Kıbrıslı Türklere Türkiye üzerinden dayatılan neo-liberal politikalar, Kıbrıslı Elenlere de AB üzerinden dayatılmaya devam ediyor. Uzun süredir Troika’nın yoksullaştırma politikaları ile boğuşan Kıbrıslı Elenlere bir darbe daha vuruluyor ve Kıbrıs Hava Yolları kapatılıyor. Fileleftheros Gazetesi’nin haberine göre Cyprus Airways’in kapısına bu gece kilit vuruluyor. Fileleftheros Gazetesi “Son uçuş bu gece” başlığı ile verdiği bugünkü manşet haberinde, Avrupa Komisyonu Rekabet Kurulu’nun, Kıbrıs Rum Havayolları’nın 104 Milyon Euro yasa dışı devlet yardımları aldığı ifadelerine yer verdiği ve Cyprus Airways’in kapısına kilit vurulacağını içeren açıklamasının bugün öğleden sonra yayınlanacağı bildiriliyor.

Cyprus Airways son uçuşunu bu gece Larnaka Havalimanı’ndan  Atina’ya gerçekleştirecek…

Bölünmüş Kıbrıs’ın her iki kesiminde neo-liberal politikalarla kamuya ait kurumlar ya sermayeye peşkeş çekiliyor ya da kapısına kilit vuruluyor. Tüm bu yaşananlar Kıbrıs halklarının neo-liberalizme karşı mücadeleyi ortaklaştırarak yükseltmesinin ivediliğini işaret ediyor.

97 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply