Nur Nadir Harmancı’yı Hedef Aldı!

Basın emekçilerine çirkin saldırı ve ithamlarda bulunan bazı muhalif kesimleri de “FETÖ”cülükle itham eden Kıbrıs Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nur Nadir, şimdi de Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı’yı hedef aldı.

Sosyal medya hesabından, Harmancı’nın fotoğrafını paylaşan Nadir, yaptığı açıklamalara tepki gösteren basın çalışanlarının yanında yer alan Harmancı için “Kimin yanında olduğun, kime hizmet ettiğin belli” ifadelerini kullandı.

İşte Nadir’in o paylaşımı:

Harmancı açıklamasında şunları söylemişti:

Hiç kimsenin kendi dışında, başkasına ait kişisel bilgileri televizyon ekranlarından bu şekilde dillendirmesi mümkün olmamalıdır.

Basında görev alan arkadaşlarımıza yapılan yakışıksız açıklamalar insanlık onurunu zedeleyen türdendir; hiç kimse medya gücüne güvenerek kendisini dokunulmaz, başka kişileri ise eşya yerine koyamaz.

Sonucu ne olursa olsun buna karşı çıkmak hepimizin görevidir.

Bu vesile ile Nur Nadir’in yakışıksız ithamlarına maruz kalan gazeteci arkadaşlarımızın yanında olduğumu belirtir, ülkede hak ve özgürlükleri bedeli ne olursa olsun dillendirme vazifemiz olduğunun altını çizerim.


12 Paylaşımlar