ODTÜ KKK’da Eylem: Öğrenciler “Hocama Dokunma!” Dedi

ADL ÖZEL

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Rektörlüğü tarafından alınan 67 yaşın üzerindeki hocaların sözleşmelerinin 1 Temmuz 2019 tarihi itibari ile yenilenmeyeceği kararına karşı, öğrenciler tarafından kurulan  ‘Hocama Dokunma Platformu’, bugün ODTÜ KKK Meydanı’nda 15.30’da eylem düzenledi.

30 Nisan 2019 tarihinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Rektörlüğü tarafından alınan kararla 67 yaşın üzerindeki hocaların sözleşmelerinin 1 Temmuz 2019 tarihi itibari ile yenilenmeyeceğinin ve işlerine son verileceğinin duyurulması  öğrenci ve öğretim üyelerinin tepkilerine neden olmuştu.

ODTÜ KKK öğrencileri,  hem hocalara adalet hem de  öğrencilerin kaliteli eğitim ortamının korunmasını talep etti.   Öğrenciler, eyleme geniş  katılım gösterirken, ODTÜ KKK öğretim üyeleri tarafından da desteklendi.

KAMPÜS-SEN de Açıklama Yapmıştı

KAMPÜS-SEN, ODTÜ-KKK’de yönetim tarafından uygulanan  yasakçı, eleştiri ve bilimsellik karşıtı uygulamalara ilişkin açıklama yapmış ve toplu iş sözleşmesi talebinde bulunmuştu.

 

 

0 Paylaşımlar