Öğrenciler Burs Hakkını Haykırdı

Bursların ödenmemesi ve burs ödemelerinde yıllardır istikrarın sağlanamaması sebebiyle öğrenciler bugün Milli Eğitim Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı önünde eylem gerçekleştirdi.

Kuğulu Park’ta buluşan öğrenciler buradan Eğitim Bakanlığına yürüdü.

Eğitim Bakanlığı önünde basın açıklamalarını okuyan öğrenciler, 3.ülkelerde okuyan öğrencilerin henüz hiç burs alamadığını, burs hakkı olan diğer öğrencilerin ise 3-4 ay arasında değişen bir şekilde burslarını alamadıklarını açıkladı.

burs dans

Eğitim Bakanlığı önünde gençlerden oluşan Studio 21 dans gurubunun protesto amaçlı dans gösterisinden sonra, öğrenciler Maliye Bakanlığı’na yürüdü.

Sloganlar eşliğinde Maliye Bakanlığı önüne gelen öğrenciler, burada açıklamalarda bulundu.

Öğrenciler tarafından, beklentilerinin burs konusunda istikrarlı bir ödeme olduğu, bursların bir bölümünün geriye dönük ödenmesinin kendileri için bir çözüm olmadığı vurgulandı.

Maliye Bakanlığı önünde hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler, eylemde kullandıkları dövizlerini Bakanlık önüne bıraktı. Öğrenciler, 3. Ülkelerde öğrenim gören ve şu an yurtdışında bulunan arkadaşları için Maliye Bakanlığı’na kağıttan yaptıkları uçakları attıktan sonra eylemlerine son verdi.

burs eylemi maliye 2016 şubat

(Günlük Kıbrıs)

1 Paylaşımlar