Örgütlerden İngiliz temsilciliği önünde ortak eylem…

Suriye’ye askeri müdahaleyi protesto etmek ve İngiliz üstlerinin kullanılmaması amacıyla KTOEÖS, DAÜ-SEN, TDP Gençlik Örgütü, YKP Gençlik, BKP Gençlik, Baraka Kültür Merkezi, Devrimci Komünist Birlik (DKB), Poseidon Kültür ve Sanat Merkezi, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Komünist Emek Hareketi Cuma saat 15:00’de eylem çağrısı yaptı. Lefkoşa Kuğulu Park’ta toplanacak olan örgütler İngiliz temsilciliğine yürüyecek.

Ortak  açıklama şöyle:

Yıllardan beridir zulün ve akan kanının durmadığı coğrafyamızda yine savaş tamtamları çalmaya başladı.

Başta ABD, İngiltere ve Türkiye olmak üzere bir çok emperyal güç Suriye’ye karşı kapsamlı bir askeri operasyona hazırlanmakta.

Kıbrıs adası ise ortadoğuda yeni bir işgalin başlangıcı olacağı aşikar olan bu emperyalist müdahalede başta İngiltere olmak üzere askeri operasyonu yapacak olan güçlerin merkezi karargahı olarak kullanılması planlanmakta.

Yani kısacası adamız da sömürgeci saldırganlığın içerisine çekilmekte.

Kıbrıs’ın kuzeyindeki örgütler ve bağımsız bireyler olarak Suriye’ye karşı emperyalist saldırganlığın karşısındayız. Adamızın İngiliz üstleri vasıtasıyla bir NATO karargahı olarak kullanılmasını istemiyoruz.

İngiliz üstlerine ve Suriye’ye emperyalist saldırganlığa karşı 30 Ağustos Cuma günü saat 15:00’da Kuğulu Park’ta toplanıp önce İngiliz Temsilciliğine ardından da ABD Temsilcilğine yürüyeceğiz.

Tüm halkımızın gözümüzün önünde gerçekleşen, tam içinde bulunduğumuz savaşa karşı ayağa kalkmaya çağırıyoruz.

Savaş’ın değil barışın parçası olacağız!

 

Örgütler: KTOEÖS, DAÜ-SEN, TDP Gençlik Örgütü, YKP Gençlik, BKP Gençlik, Baraka Kültür Merkezi, Devrimci Komünist Birlik (DKB), Poseidon Kültür ve Sanat Merkezi, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Komünist Emek Hareketi

Be the first to comment

Leave a Reply