Özel Sektörde Sendikalaşma Konulu Panel Bu Akşam Gerçekleşiyor

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) ile Bağımsızlık Yolu, 10 kişi ve üzeri çalışanın olduğu işyerlerinde sendikasız çalıştırılmanın yasaklanması amacıyla hazırlanan İş (Değişiklik) Yasa Tasarı ile ilgili panel bu akşam saat 19:00’da  KTAMS Lokali’nde gerçekleşiyor

Ne ‘Göç Olsun, Ne De Geç, Sendika Gelecek’  adıyla  saat 19.00’da başlayacak olan panel, vatandaşlar ile örgütlere açık gerçekleştirilecek. Panelde, TDP ile Bağımsızlık Yolu temsilcileri katılımcılara süreç ve Yasa Önerisi ile ilgili bilgiler verecekler, görüş ve önerileri dinleyerek sorulara yanıtlar verecekler.

10 Kişi ve Üzeri Çalışanın Olduğu İşyerlerinde Sendikasız Çalıştırılmanın Yasaklanması amacıyla hazırlanan İş (Değişiklik) Yasa Önerisi, 4 Nisan tarihinde düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyu ile örgütlerin bilgisine getirilmiş, görüş ve önerilerin iletilmesi için bir haftalık süre verilmişti. Gerek vatandaşlardan, gerekse de örgütlerden gelen öneriler doğrultusunda şekillendirilen Yasa Önerisi 22 Nisan’da  kktc Meclisi’nde milletvekillerinin imzasına açılmıştı.

44 Paylaşımlar