Pahalılığı Protesto Mitingi’ne Hak-Sen de Destek Verecek

Eşit HAK ve Adalet Sendikası, Bağımsızlık Yolu’nun 26 Ekim’de gerçekleştireceği “Pahalılığı Protesto Mitingi”ne destek verme kararı aldı.

Sendika Genel Başkanı İzzet Türkmen tarafından yapılan açıklamada, “Hükümetin dar ve sabit gelirliyi korumak için idari kararlar almasını, yeni mevzuat yaratmasını denetleme kabiliyeti geliştirmesini beklemek ölü gözünden yaş beklemeye eşit hale geldi. Halkımızla yanyana, dayanışma halinde; pahalılığı, vurgunculuğu ve fırsatçılığın karşısında durmaya ve aynı çizgide mücadele eden sivil toplum örgütlerini de desteklemeye devam edeceğiz” denildi.

HAK-Sen’den yapılan açıklama şöyle:

“Sendikamız Eşit HAK ve Adalet Sendikası, Bağımsızlık Yolu tarafından 26 Ekim 2018 tarihinde düzenlenecek olan “Pahalılığı Protesto Mitingini” destekleme kararı almıştır. Hayat Pahalılığının döviz kurunda meydana gelen artış oranlarını çoktan geçtiğini, TL’nin değer kazanmaya başlamasına rağmen fiyatlarda durulma ya da gerileme olmadığını, bunun da sadece açgözlülerin fırsatçılığı ve vurgunculuğu ile izah edilebileceği açıktır. Hükümetin dar ve sabit gelirliyi korumak için idari kararlar almasını, yeni mevzuat yaratmasını denetleme kabiliyeti geliştirmesini beklemek ölü gözünden yaş beklemeye eşit hale geldi. Halkımızla yanyana, dayanışma halinde; pahalılığı, vurgunculuğu ve fırsatçılığın karşısında durmaya ve aynı çizgide mücadele eden sivil toplum örgütlerini de desteklemeye devam edeceğiz.

İzzet TÜRKMEN
Genel Başkan

51 Paylaşımlar