Pakistan’da genç hekimler kesintilere karşı yolları kesti

Pakistan’da genç hekimler; maaşlarından yapılan kesintilerin sonlandırılması, maaşlarının artırılması ve servis hizmetlerinin iyileştirilmesi talebiyle ülke genelinde eyleme çıktı, yolları kesti

Lahore, Gujranwala, Faisalabad ve İslamabad’da sokağa çıkan genç doktorlar taleplerini yükselterek acil çözüm talep ettiler. Protestocular düşük maaş zamlarına karşı taleplerinin yazılı olduğu dövizler taşırken eyalet hükümeti karşıtı sloganlar attılar.
Lahore’da Jinnah Hastanesi ve Sheikh Zayed Hastanesi doktorları ana yolu trafiğe kestiler. Eylem sırasında kötü yönetimden usandıklarını sert sözlerle dile getiren protestocular değişim isteğinin kıvılcımını yaktılar.

pakistan_doktorlar_4

Çocuk Hastanesi ve Merkez Hastanesi doktorları Freozpur yolu üzerinde protesto gösterisindeyken Penjap Kardiyoloji Enstitüsü (PIC) ve Hizmetleri Hastanesi doktorları Jail yolu üzerinden onlara katıldılar.

pakistan_doktorlar_2

Mayo Hastanesi ve Ganga Ram Hastanesi tıp uzmanları ana yolu trafiğe kestiler. Gujranwala’da aynı taleplerle Travma Merkezi’nden Munir Chowk’a yönelen grup eyleme önderlik etti.
Faisalabad’da da Allied Hastanesi doktorları, Pencap hükümetinin sağlık tesislerini iyileştirmek için büyük iddialar ortaya attığını ama bu konuda şimdiye kadar herhangi bir aksiyon almadığını belirttiler.

0 Paylaşımlar