Patronlar Azıttı: Benzin İstasyonlarını Kapayabilirler

Benzinciler Birliği yapmış olduğu toplantıda önümüzdeki günlerde istasyonları bir süreliğine kapatma kararı alabileceğinin sinyalini verdi ve hükümetten “mağduriyetlerini” gidermesini istedi.

Ülkede yükselen banka faizlerini, kredi kartı komisyon oranlarını ve baskılanan akaryakıt fiyatlarındaki istasyon paylarını gerekçe gösteren benzin istasyonu patronları, benzin istasyonlarını kapatma kararı alma sinyali verdiler. Patronların hükümetten talebi, benzin istasyonlarını rahatlatacak şekilde kar marjlarının artırılması olarak açıklandı. Taleplerini hükümete ileten ve hükümetin kendilerini anladığını ifade eden patronlar, artan faiz oranları nedeniyle “gerçekten sıkıntılı” olduklarını belirttiler. Söz konusu kapatma kararının hayata geçirilmesi halinde çalışanların maaşlarının ödeneceği ise merak konusu.

Ekonomik krizle birlikte akaryakıta getirilen astronomik zamların akabinde fiyatlarda cüzi bir indirimin yapılması sonrasında bu kararın alınması ise benzinciler “karaborsacılık mı yapıyor?” sorusunu akla getiriyor.