Pezevenk Devletin Eski Bakanı: “Şimdi Bu İşler Devlet Denetiminde Yapılıyor, Kapatırsanız Kaçak Yapılır”

ADA TV’de “Öğlen Ajansı”na konuk olan eski Sağlık Bakanı ve UBP Milletvekili Faiz Sucuoğlu, Sağlık Bakanı Besim’in gece kulüplerinin kapatılmasına yönelik açıklamalarına “şimdi en azından bu işler devlet denetiminde yapılıyor. Kapatırsanız kaçak yapılır” şeklinde yanıt verdi.

Eski Sağlık Bakanının bu açıklamaları, gece kulüplerindeki yasa dışı seks köleliğinin devlet gözetiminde yapılıyor olduğunu, yani “Pezevenk Devlet” sloganındaki haklılık payını doğruladı.

Sucuoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Gece kulüplerini ziyaret ediyorlar ve sonrasında açıklama yapılıyor. Hijyen çok kötü, manzara daha da kötü deniyor. Ve gece kulüplerinin kapatılmasından söz ediliyor. Kapatın hadi, peki buna alternatif olarak ne öneriyorsunuz? Ne olacak kapatırsanız? İnsanlar bu yöndeki tavır ve davranışlarını nerede sergileyecek? Şimdi devletin denetiminde olan bu yerleri kapatırsanız, şu an devletin denetiminde olan bu işler denetimsiz yapılmayacak mı? En azından gece kulüplerinde çalışanların hastanelerde denetimleri yapılıyor. Belli aralıklarla kontrolden geçiyorlar. Şimdi siz buraları kapatırsanız, bu işler kaçak yapılmayacak mı? Apartman dairelerine, sokaklara kaymayacak mı? Bir anlık heyecanla yapılan açıklamaların sonunun nereye varacağı da düşünülmeli” dedi.

26 Paylaşımlar