Pezevenk Mafya İstemiyoruz! Devleti Tehdit, Kendilerini İfşa Ettiler

Kıbrıs’ın kuzeyinde pezevenklik yapan gece kulübü işletmecileri, izinler konusunda mağdur edildikleri iddiasıyla İçişleri Bakanı ve devleti tehdit etti. Pezevenkler ayrıca, “bizim işi yapan herkesin sabıkası vardır” ifadeleriyle de kendi kendilerini ifşa etti.

Yenibakış Gazetesi’nden Melin Dobran’ın haberine göre;

Bir grup pezevenk İçişleri Bakanlığı’na izinleri durdurulduğu ve mağdur edildikleri gerekçesi ile tepki gösterdi.

Yenibakış’a konuşan pezevenkler, “İşletme izinlerini yıllık ödüyoruz. Bununla beraber karakter belgesi de veriyoruz. Bize bilgi vermeden izinlerimizi durdurdular. İzin sahiplerinin 20-30 sene önceki sabıkasından dolayı bu izinleri durdurmuşlar. Bunu, İçişleri Bakanlığı’na gittiğimizde öğrendik. Bize bir bilgi verilmeden izinleri durdurdular” dedi.

Kendilerini İfşa Ettiler: “Bu işi yapan herkesin sabıkası var”

İçişleri Bakanlığı’nın kendi başına göre uygulama yaptığını savunan mağdur(!) pezevenkler, “Bu işi yapan hemen hemen herkesin sabıkası vardır. 30 yıl önceki sabıkadan dolayı izinlerin iptal edilmesi mantıklı değil” ifadelerini kullandı.

Bakanı ve Devleti Tehdit Ettiler: “Bizi İllegal İş Yapmaya Zorluyorlar, Bakan Bunun Altından Kalkabilecek mi?”

Kadın bedeni üzerinden para kazanarak zaten kktc yasalarına göre yasadışı iş yapan pezevenkler, devlet kendilerine bu şekilde zorluk çıkarırsa “illegal işler yapacaklarını” ifade etti. Pezevenkler, “Biz izinler için toplamda 3 milyon sterlin yatırdık. Bizim çeklerimiz ve çalışanlarımız var. İzinleri durdurdular onları nasıl ödeyeceğiz? Bu izinler 20 sene önce verilmiş izindir. Bizi illegal iş yapmaya zorluyorlar. Olacaklarda sorumlu İçişleri Bakanıdır. Söz ile izin durdurma mı olur? Elimizde bir evrak bile yok. Avukata nasıl gideceğiz? Bakan bu işin altından kalkabilecek mi?” dedi.

Haberin tamamı için; YeniBakışGazetesi.com

461 Paylaşımlar