Pişman ve Üzgün Olduklarını Söyleyen Faşistler İçin Karar Günü 21 Şubat

Erdoğan’ın talimatıyla ülkemizde terör estiren faşistler mahkemeye vatan sağolsun değil, “pişman ve üzgünüz” dedi. Faşistler için karar 21 Şubat’ta verilecek.

Afrika Gazetesi’ne yapılan faşist saldırılarla ilgili yürütülen, sanıkların aleyhlerine getirilen “yasadışı topluluk oluşturma, ayaklanma, anonsa rağmen ayaklanmaya devam, ayaklanarak binaya zarar verme, kasti hasar, mülke zorla giriş, tecavüzkar alet taşıma” davalarını kabul edip mahkemeden özür diledikleri “hafifletici sebep” duruşması sona erdi.

Karar 21 Şubat Çarşamba saat 14.00’da okunacak. Savunma tarafından tahrik edici sebep olarak öne sürülen “parmak hareketi” ile ilgili duruşmanın hitaplarının ardından, savunma hafifletici sebeplerle ilgili genel hitabına duruşmadan önce kaldığı yerden devam etti. Hatırlanacağı üzere “hafifletici” sebeplerle ilgili geçtiğimiz hafta mahkemeye hitaba başlayan savunma, Afrika Gazetesi’nin provokatif yayın yaptığını ve emperyalizmin hedeflerine alet olduğunu ileri sürmüştü.

Bu iddialarını dün itibariyle ileri götüren savunma, Afrika Gazetesi yayınlarının devlet yetkililerine hakaret içeren ve müfsit niyetli yayınlar olduğunu ileri sürerek mahkemenin bunları “adli ihbar” olarak almasını talep etti.

Afrika Gazetesi penceresinden kendilerine tahrik edici hareket yapılmasaydı Anayasal eylemlerinin bu şekile bürünmeyeceğini, keşke böyle olmamış olmasını dilediklerini, bu suçları işlemekten pişman ve üzgün olduklarını dile getiren savunma, mahkemeden “toplumun bütün kesimlerini yatıştıracak bir karar” talep etti.

122 Paylaşımlar