Polis Harekete Geçti: Gazeteye Saldırıp Meclis Damına Çıkan Kişiler Tutuklandı

Akıncı’nın girişimleri ve kamuoyu baskısı Polis’i harekete geçirdi.

Afrika Gazetesi’ne saldıran ve Cumhuriyet Meclisi binası damına çıkanlardan 5 kişi, Mehmet İpek, Ahmet Türkmen, Ümit Taş, Bayram Ak ve Abdülhadi Doğan göz altına alındı.

AK Hataylılar Derneği ve TKP Örgüt Başkanı da Var

Aralarında AK Hataylılar Derneği Başkanı Mehmet İpek, Ümit Taş ve TKP-YG’li örgüt başkanı Ahmet Türkmen’in de olduğu 5 kişi hakkında tutuklama kararı çıkarıldığı öğrenildi.

AK Hataylılar Derneği Başkanı Mehmet İpek’in binayı taşlarken çekilen görüntüleri sosyal medyada çok konuşulurken,  Meclis damında bayrak sallayan ve binaya tırmanıp Afrika tabelasını söken Ahmet Türkmen’in TKP-YG Anadolu Mahallesi Örgüt Başkanı olduğu ortaya çıkmıştı.

İzzet İzcan Şokta

Afrika Gazetesi’ne yönelik saldırılarla ilgili kınama açıklaması yayınlayan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan’dan ise, saldırılarda baş rolü oynayan kişinin TKP örgüt başkanı olduğunun ortaya çıkmasından sonra henüz bir açıklama gelmedi.

BKP’nin TDP ve Baraka Kütür ile kurduğu ittifaktan “TDP listesinde seçime girmeyiz, çatı partisi isteriz” diyerek ayrılan ancak daha sonra TKP çatısı altına giren İzcan’ın, parçası olduğu hareketin içerisinden bir örgüt başkanının böyle bir olayda yer almasıyla ilgili nasıl bir tepki koyacağı olayla ilgili merak edilen bir başka konu…

“Ayaklanma, Kasti Hasar ve Mülke Tecavüz”

Tutuklu sayısının 5 olduğu olayda polis,” ayaklanma, kasti hasar ve mülke tecavüz” suçlamaları ile ilgili yasal işlem başlattı.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

199 Paylaşımlar