Polisten Otobüs Şoförlerine “Bu Öğrencileri Götürmeyin” Baskısı!

ADL 

Lefkoşa Kuğulu Park’ta, Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde TC’de yaşanan faşist darbeyi protesto etmek ve TC’deki halklarla dayanışmak için bugün yapılacak olan eyleme Mağusa’dan otobüs kaldırılmasına polis engel oldu.

DAÜ-SEN’in aracılığıyla ayarlanan iki otobüsü ve şoförlerini tespit eden polis şoförleri arayarak, “Bu öğrencileri nereye götüreceğinizi biliyor musunuz?” sorusunu sorarak, öğrencileri Lefkoşa’ya götürmemeleri yönünde telkinde bulundu. Lefkoşa’da bu akşam saat yedide yapılacak olan eyleme, Mağusa’dan başka bir otobüs ayarlanıp ayarlanamayacağı ise henüz bilinmiyor.

DAÜ – SEN Farklı İki Otobüs Ayarladı 

DAÜ-SEN aracılığıyla eyleme gidecek olan öğrencileri taşıyacak otobüslerin polis baskısıyla bu işten el çektirilmelerinin ardından, yine DAÜ-SEN aracılığıyla farklı iki otobüs ayarlandığı öğrenildi.

Lefkoşa Kuğulu Park’a hareket edecek olan  otobüslerden birinin saat 17:00’da eski MAGEM önünden, diğerinin ise yine aynı saatte DAÜ içerisinde bulunan Sabancı Öğrenci Yurdu önünden kalkacağı gelen bilgiler arasında.

 

 

0 Paylaşımlar