Rahvancıoğlu: “Hükümet Teşvik Yoluyla Zenginler İçin Krizi Fırsata Çevirirken, Zamlarla Halkı Fakirleştiriyor”

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu CTP-HP-TDP-DP hükümetinin en fazla yaptığı uygulama olan zamlar  hakkında bir açıklama yaptı.

Yapılan zamların halkı daha da yoksullaştırırken, sermayeye teşvik niteliğini taşıdığını belirten Rahvancıoğlu, “Zamlara itiraz çığlığı da zenginin servetine ciddi ciddi göz koyduğumuzun ilanıdır.” dedi.

Açıklamanın tam metni şöyle:

“Türkiye ve Kıbrıs Cumhuriyeti ile kıyaslamalı akaryakıt fiyatları paylaşılarak, “şikayet ediyorsunuz ama aslında bizde çok daha ucuz” mesajı veren 4lü koalisyon yandaşları sardı her yanı… Madem öyle soralım:
– kıyaslarınıza maaş ve toplu taşımacılık sistemleri neden dahil değil?
– kıyaslarınıza kamusal eğitim, sağlık ve barınma hizmetleri neden dahil değil?
– kıyaslarınıza gıda fiyatları neden dahil değil?
Yaygın, kaliteli, kamusal ve ucuz toplu taşımacılık mı var da bizi başka ülkelerle kıyaslıyorsunuz?
Akaryakıta yapılan zam (tıpkı tüp gaz ve elektriğe yapılan gibi) yaşam kalitesini düşüren ve yoksullaştıran içeriği nedeniyle eleştiriliyor. Yoksa sırf rakamsal bir obsesyonumuz olduğundan değil… Aptala yatmayın… Açıkça şunu diyoruz: Her zam halkımızı biraz daha yoksullaştırıyor. “Sermayeye teşvik, halka zam” şeklindeki krizden çıkış formülünüz, zenginler için krizi fırsata çevirme formülüdür… Ve zamlara itiraz çığlığı da zenginin servetine ciddi ciddi göz koyduğumuzun ilanıdır…
Ciddi mi? Evet ciddi…
Noldu? Zorunuza mı gitti?”

40 Paylaşımlar