Rahvancıoğlu’nun “Akıntıya Karşı Yazılar – Postmodern Açmazlara Devrimci Yanıtlar” Kitabı Tanıtım ve İmza Günü Yapılıyor

Münür Rahvancıoğlu’nun kaleme aldığı “Akıntıya Karşı Yazılar – Postmodern Açmazlara Devrimci Yanıtlar” kitabının tanıtım ve imza etkinliği 12 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’te Cafe Svadu’da gerçekleştirilecek. K.Kaymaklı’da Asbank arkası Demokrasi Meydanı yanındaki cafede yer alacak olan etkinliğe tüm kitap severler davet edildi.

Söyleşide, kitabın editörü Ali Şahin ve kitabı “Kıbrıs’a Soldan Bakmak” adıyla Türkiye’de yayımlayan Kalkedon Yayınları sahibi Hakan Tanıttıran kısa birer konuşma yapacak. Ardından yazarın sunumu ve okurların soru ve katkıları ile imza etkinliği yer alacak. 

Eser, Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri ve Baraka aktivisti olan Rahvancıoğlu’nun ikinci kitabı. Üç bölümden oluşan kitapta “Solda Postmodern Tahribat”, “Kıbrıs Sorununa Emek Ekseninden Bakmak” ve “Asimilasyon ve Gericilik Karşısında Ne Yapmalı?” ana başlıkları yer alıyor. Yazarın Argasdi isimli kültür-sanat-politika dergisinde ve çeşitli gazetelerde yayımlanan yazılarından derleyip güncelleyerek oluşturduğu makaleler; siyaset, feminizm, şiddet, sivil toplumculuk, popülizm, milliyetçilik, tarih, asimilasyon, laiklik, barış, emeğin hakları gibi konuları ele alıyor. Yakın geçmişimizdeki “Reddediyoruz” gibi sokak mücadelelerini de inceleyen kitap, ortaya koyduğu siyasi tahlilleri ile ülkemiz soluna farklı bir bakış sunuyor.

Editörlüğünü Ali Şahin’in üstlendiği kitabın düzeltileri Nazen Şansal’a, kapak tasarımı Ömer Tatlısu’ya sayfa tasarımı ise Hakan Tanıttıran’a ait. Fiyatı 30TL olan “Akıntıya Karşı Yazılar”, Khora Kitaplardan ve tüm kitabevlerinden temin edilebilir.

51 Paylaşımlar