Refikoğlu: “Elçilik yollarımızdan elini çek!”

 ref

Bağımsız LTB Meclis adayı Refikoğlu TC Elçiliği’ni yolları parsellediği gerekçesiyle eleştirdi: “Hem siyasal, politik yaşamımız hem de yollarımız ve sokaklarımız bize aittir. Herkes Kıbrıslı Türklere saygı göstermeyi öğrenmelidir.”

 

Bağımsız Belediye Meclis üyesi adayı Merter Refikoğlu, kamuya ait yolların TC Lefkoşa Büyük Elçiliği tarafından parsellendiğini söyledi.

 

Refikoğlu, TC Lefkoşa Büyük Elçiliği ile 20 Temmuz Fen Lisesi arasındaki yolu inceleyerek personele ait otopark haline getirildiğini gözlemledi.

Refikoğlu, haftalardır oto park olarak kullanılan ve KTOEÖS tarafından da gündeme getirilmiş olan bölgenin Lefkoşa’nın en işlek trafiğini barındırdığını ifade etti. Lefkoşa’nın yollarının Lefkoşalıların rahat bir ulaşım sağlayabilmesi için varolduğunu vurgulayan Refikoğlu, “Yollarımız kimsenin keyfi uygulamalarıyla kapatılamaz.” şeklinde konuştu.

 

Açıklamada “Kıbrıslı Türklerin siyasal iradesine yapılan müdahaleler yetmezmiş gibi şimdi de yollarımız, sokaklarımız parselleniyor.” diyen Refikoğlu; Elçiliğin bu uygulamasını Lefkoşalılara karşı bir saygısızlık olarak yorumladı.

Refikoğlu açıklamasında şunlara da dikkat çekti: “Bu ada üzerinde yüzyıllardır yaşayan insanlar vardır. Burası insansız bir kara parçası değildir. Hem siyasal, politik yaşamımız hem de yollarımız ve sokaklarımız bize aittir. Herkes Kıbrıslı Türklere saygı göstermeyi öğrenmelidir. Elçilik yollarımızdan ellerini çekmelidir.”

Be the first to comment

Leave a Reply