Refikoğlu: ‘Seçim bahane mücadele şahane’

BaPoster Sonraka ve Refikoğlu 5 Nisan Cuma günü önce TC Elçiliği önünde eylem, akşamı ise KTÖS’de dayanışma ve moral gecesi gerçekleştirecek.

Lefkoşa Türk Belediyesi bağımsız belediye meclisi üyesi adayı Merter Refikoğlu ve destekçisi Baraka Kültür Merkezi 5 Nisan Cuma günü gerçekleştirecekleri eylem ve müzikli etkinlikle seçim çalışmalarına nokta koyacak.

TC Elçiliği önünde eylem

5 Nisan Cuma günü saat 16:00’da Merter Refikoğlu ve Baraka Kültür Merkezi aktivistleri TC Elçiliği önünde basın açıklaması gerçekleştirecek. Refikoğlu’nun yaptığı açıklamada seçimlere bir mücadele aracı olarak yaklaştıklarını ifade ederek; “Bizim için mücadele seçim sandıklarına hapsedilemez. Seçimi mücadeleye eklemek, mücadeleyi de sandıktan kurtarmak için  ‘seçim bahane mücadele şahane’ sloganını yükseltiyoruz. Kıbrıslı Türklerin yok oluşunun planlayıcısı ve uygulatıcısı TC Elçiliği ve Ankara’dır. Bundan dolayı seçim çalışmalarına son vereceğimiz Cuma günü varoluş ve bağımsızlık mücadelemizi derinleştirmek adına TC Elçiliği önünde olacağız. Seçim bahane mücadele şahane diye haykıracağız.”

Moral ve dayanışma gecesi

Baraka Kültür Merkezi yine aynı günün akşamı, 5 Nisan Cuma saat 20:00’da KTÖS’de ülkemiz müzisyenlerinden Arda Gündüz, Yıltan Taşçı ve Sol Anahtarı’nın müzikleriyle motivasyon ve dayanışma gecesi düzenlenecek.

Dernek’ten yapılan açıklama şöyle:  ‘Ankara için en kötüsünü isteyenler, ‘bu memleket bizim biz yönetelim’ diyenler, mücadeleyi sandıktan kurtarmak, sandığı da mücadeleye eklemek isteyen herkes Cuma günü saat 16:00’da TC Elçiliği önünde, akşamı saat 20:00’da ise KTÖS’de buluşmaya çağırıyoruz.’

75 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply