Refikoğlu: “Seçim kampanyası bütçemiz: özgürlük sevgisi ve halkımıza inanç.”

541374_573340826009631_1992370338_n (1)

 

 

 

 

 

 

 

Baraka’nın seçim bütçesi toplam 812.53 TL


Toplam seçim bütçelerinin 812,53 TL olduğunu açıklayan Refikoğlu: “Baraka’dan yoldaşlarla birlikte, on iki yıllık kültürel-sanatsal mücadelemizde edindiğimiz en önemli birikimimiz olmadan böylesi bir kampanyaya girmemiz mümkün olmazdı: Özgürlük sevgisi ve halkımıza inanç… Seçim bütçemiz bundan ibarettir…”

Bağımsız LTB Meclis üyesi adayı ve Baraka aktivisti Merter Refikoğlu, yayınladığı yazılı basın açıklaması ile seçim sürecinde Baraka’nın kullandığı bütçeyi duyurdu.
Bağımsız LTB Melis üyesi adayı Refikoğlu açıklamasında yürütülen seçim kampanyasının bütçesini kamuoyu ile paylaşmanın şeffaflığın ve demokrasinin bir gereği olduğunu belirtti.
Seçim bütçelerinin halk tarafından bilinmesi gerektiğini ve bunun öneminin küçümsenmemesi gerektiğini ifade eden Refikoğlu “Umarım, henüz seçim bütçelerini açıklamayanlar da bir an önce yaptıkları harcamaları halkımız ile paylaşacaklardır” dedi.
Paralar havaya atıldı
Bağımsız LTB Meclis üyesi adayı Refikoğlu bütçesini açıklayan partilerin oldukça yüksek miktarda para harcayarak reklam ve propaganda faaliyeti düzenlediklerini söyleyerek paraların havaya atıldığını kaydetti.
Refikoğlu harcanan paralarla pek çok anlamlı yatırım yapılabileceğinin altını çizerek şunları belirtti: “Bütün sadece Lefkoşa’da ve sadece on dört aylık bir dönem için yürütülen bir kampanyada bütün adayların toplam harcamaları ile Lefkoşa Belediyesi’nin birçok acil sorunu çözülebilirdi. Bu paralar havaya atılacağına, çevre kirliliği olarak yollarımıza sokaklarımıza saçılacağına, Belediyemizin en sıkıntılı birimlerinin yeniden çalışmaya başlaması için itici güç olabilirdi.”

“Bütçemiz bundan ibarettir”
Bütçenin toplamda 812.53 TL olduğunu ifade eden Refikoğlu seçim bütçelerinin parasal kısmını şu şekilde paylaştı: “10000 adet broşür; 500 TL; 10000 adet kartivizit; 250 TL; Web Sitesi; 62.53 TL; Toplam: 812.53 TL”
Parasal olmayan ve esas olan bütçelerinin ise manevi değerlerden oluştuğuna dikkat çeken Refikoğlu bunların bedelinin ölçülemeyeceğine vurgu yaptı: “Benim Lefkoşa Türk Belediyesi Belediye Meclis Üyeliği Bağımsız adaylığımın Baraka Kültür Merkezi tarafından desteklendiği bilinmektedir. Baraka’dan yoldaşlarla birlikte, on iki yıllık kültürel-sanatsal mücadelemizde edindiğimiz en önemli birikimimiz olmadan böylesi bir kampanyaya girmemiz mümkün olmazdı: Özgürlük sevgisi ve halkımıza inanç… Seçim bütçemiz bundan ibarettir…” dedi.
Refikoğlu parasal olmayan bütçelerini şu şekilde ifade etti:

“Elde Pankart yazımı; Umut (bedeli ölçülemez),

Kartvizit-Poster-Broşür tasarımı; Yoldaşlık (bedeli ölçülemez),

Gazete reklamları; Dayanışma (bedeli ölçülemez),

Ziyaretlerin ulaşım masrafları; Özveri (bedeli ölçülemez),

Seçim şarkılarının sözleri; İnanç (bedeli ölçülemez),

Seçim şarkılarının icrası; Heyecan (bedeli ölçülemez),

Seçim şarkılarının kaydı; Dostluk (bedeli ölçülemez),

Kampanya klipleri; Paylaşım (bedeli ölçülemez),

Web tasarım ve güncelleme; Arkadaşlık (bedeli ölçülemez),

Kampanya haberleştirme; Adanmışlık (bedeli ölçülemez),

Bisiklet konvoyu; Kararlılık (bedeli ölçülemez),

Dayanışma gecesi; Güven (bedeli ölçülemez).”

Be the first to comment

Leave a Reply