Ricacı Bakan Çeler Patronlarla İşbirliği Yaptığını İtiraf Etti: “1 Yıldır Beni Beklettiniz, LÜTFEN Güvenlik Önlemlerini Alın”

Daha önce resmi tatil gününde işçileri çalıştırmamaları için patronlardan ricacı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, bu kez de sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak patronlardan iş ve işçi güvenliği önlemlerini almalarını rica ederek son 1 yıldır patronlarla işbirliği yaptığını itiraf etti.

Patronlarla İşbirliği Yapmış

“İş kazası” ve iş cinayetlerini bakanlık olarak tek başlarına önleyemeyecekleri itirafında da bulunan Çeler, “Bir yıldır ha bugün ha yarın birbirinizi denetleyip uyaracaksınız diye beklettiniz bizi. Ama canlar gidiyor!” diyerek patronlarla 1 yıldır işbirliği yaptığını da açıklamış oldu. Bu itiraf Bakan Çeler’in , son 1 yıldır yaşanan “iş kazası” ve cinayetlerine ortak olduğu anlamına da geliyor.

Sendikalaşmayı Neden İstemediği Ortaya Çıktı

Binlerce iş yeri varken denetimle önüne geçilemeyeceği kesin olan “iş kazalarının” son bulması  için sendikasız çalıştırılmanın yasaklanmasını sağlayacak olan yasal düzenlemenin Çeler tarafından neden istenilmediğinin ise Bakanın patronlarla olan bu işbirliğine dayandığını tahmin etmek ise güç değil.

Örgütlü İşçiler Güvenliksiz İşi Reddedebilecekti

Çeler, muhalefetteyken altına imza atıp meclise sunduğu  “Sendikasız Çalıştırılmak Yasaklansın” yasa tasarısını Bakan olduğunda hayata geçirmiş olsaydı güvenlik önlemi alınmayan bir işi işçiler, işinden olmak riski olmadan, reddedebilecek ve hayatlarını kaybetmeyeceklerdi.

Çeler’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ise şöyle: