YDP, AKP’nin İrademize Saldırısını Eleştirenleri Hainlikle Suçlayıp Tehdit Etti, Akıncı’yı Kınadı

Yeniden Doğuş Partisi yazılı açıklama yaparak, Tc Dışişleri Bakanı’nın Kıbrıslı Türk halkının iradesine yönelik konuşmalarını eleştirenleri şer odağı olmakla ve hainlikle suçladı.

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Sekreteri Turan Büyükyılmaz, son zamanlarda  Türkiye’yi hedef alan, sistemli bir kampanya yürütüldüğünü savunarak, “Çavuşoğlu’nun son ziyaretinden sonra kampanyalarını daha da şiddetlendirdikleri ve işi Anavatan Türkiye’ye hakarete kadar ulaştırdıkları görülmektedir” dedi.

Hainlik Suçlaması

Ülkemizde “Türkiyeli-Kıbrıslı” çatışması yaratarak ayrımcılıktan beslenme amacındaki YDP, AKP’nin haddini aşarak, ilahiyat koleji ve Kıbrıs Sorunu’nun çözümü konusunda irademizi hiçe sayan politikasını eleştirenleri “Türkiye düşmanı” ilan ederek hainlikle itham etti.

“Öncelikle Kampanyayı Yürütenler Zarar Görecek”

Kadrolarında faşistlere, rüşvetçilere yer vermekten geri durmayan YDP, Türkiye’ye karşı yürütülen bu kampanyanın en çok kampanyayı yürütenlere zarar vereceğini ifade ederek, Kıbrıs’ın kuzeyinde AKP’ye biat etmeyenleri tehdit etti.

YDP, Akıncı’yı da Kınadı

YDP, “Tek adam” ifadesini ilk kullanan TC Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu değilmiş gibi, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın verdiği cevaptan rahatsız olarak,  “tek adam tartışması başlatarak bu kampanyaya zemin hazırlayan Cumhurbaşkanı Sayın Akıncı’yı şiddetle kınıyoruz” ifadeleriyle kınadı.

22 Ocak’ta Akıncı’ya Saldıranlara da YDP Destek Çıkmıştı

YDP 22 Ocak 2018’de yaşanan saldırılarda da Cumhurbaşkanı Akıncı’ya saldıran faşist güruha da destek çıkmıştı. Ayrıca YDP 22 Oak’ta terör estiren faşistlerin ceza almasına tepki gösterip, mahkeme kararını ayrımcılığa bağlamıştı.

YDP, AKP’nin İleri Karakolu Gibi

Yönetim kadrolarında AKP kktc Temsilcisi olduklarını iddia eden kişiler bulunan YDP’nin bu tavrı aslında partinin Kıbrıslı Türk halkının çıkarları için değil, Türkiyeli göçmenlerin milli ve dini duygularını sömürerek AKP’nin ileri karakol görevii yapmak için kurulduğunu kanıtlar nitelikte.