SAÇMALARDAN SEÇMELER – CELAL ÖZKIZAN

* Ortadoğu yangın yeri, kundakçılarsa davranıyorlar itfaiye gibi

 

* “Arabacıoğlu istifa etti, eğitimde işler kötü” haberini gazeteden okuyan Suat Günsel’in, “eğitimde işler kötü” lafına kıs kıs güldüğü öğrenildi

 

*Emekçi bütün kesimlerin tepki gösterdiği Zeren Mungan’a, burjuva Kıbrıs Türk Ticaret Odası sahip çıktı ve hükümetin en başarılı yöneticisinin Maliye Bakanı olduğunu dile getirdi. Emekçi CTP’nin sadece burjuvazi tarafından takdir edilen bakanı..

 

* İnşaat şirketi patronu olan orijinal Kıbrıslı arkadaşıyla bir araya gelen solcu Kıbrıslı, arkadaşına, arkadaşının sırf maliyetleri düşürmek ve ucuz işgücü için Suriye’den, Vietnam’dan, Türkmenistan’dan ve Türkiye’den getittiği işçilerin “ülkenin içine ettiğinden” dert yakındı ve “ah biz Kıbrıslılar biz bize olsak bunun içinde ne güzel olurdu” diyerek visgi gadehciğini  “son Kıbrıslılara” kaldırdı.

 

* Bugün de cumhurbaşkanlığı seçimleri mevzusu sanki çok hayati bir mevzuymuş gibi derinlemesine ve ciddiyetle tartışıldı.

 

* Lefkoşa’nın güneyini ve kuzeyini birleştiren rallinin ardından yeniden örülen sınır duvarlarının ve tellerinin altından karıncaların ve üstünden kuşların geçmeye devam etmesi, bugün de milliyetçileri rahatsız etmeye devam etti (sürekli gidip geldiği tespit edilen bir karganın ise “rum ajanı” olmasından endişe ediliyor)

 

* kktc’deki özel ilkokulların, ortaokulların ve liselerin patronları, devlet okullarında kayıt parası olarak sadece 100-150 liracık para talep edilmesini “haksız rekabet” olarak tanımlayıp bu uygulamayı mahkemeye götüreceklerini açıkladılar.

 

* “dayanamaycam artık, bitsin bu yaz”, yerini “ma nedir be bu soğuklar”a yakında bırakacak.

 

*İskoçya Britanya’dan ayrılmasa da, bağımsızlığa yüzde 45 ile evet diyerek Britanya’ya “bi süre ara verelim” mesajını iletti

 

Celal Özkızan

Baraka aktivisti

41 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply