Sağlık Malzemeleri Kayboldu İddiası

Dr. Sibel Siber, katıldığı her TV programında, Koronavirüsle mücadele konusunda önemli açıklamalar ve akıl almaz iddialarda bulunuyor.

Son olarak bugün Havadis Web TV’ye katılan Siber, Türkiye’den gönderilen malzemelerin kaybolduğunu açıkladı.

Başbakanlık Kovid-19 Koordinasyon Konseyi Başkanı Dr. Sibel Siber Havadis Web TV’de katıldığı programda, pandemi süreci başlamadan önce ülkeye bazı ithalatçılar tarafından 1 milyon maske, 1 milyon adet tulum getirildiği ve bu malzemelerin yurt dışına satıldığı duyumlarını aldığını, bu duyumları birkaç yerden de teyit ettiğini açıkladı.

Konuyla ilgili ne Sağlık Bakanlığı ne de Başbakanlık tarafından herhangi bir açıklama gelmedi. Başbakan Ersin Tatar tarafından oluşturulan Başbakanlık Kovid-19 Koordinasyon Konseyi Başkanı Dr. Sibel Siber’in iddiaları halen açıklama bekliyor.

Havadis WEB TV yayınında gazeteci Duygu Alan da konuyla ilgili olarak “Havadis’e ulaşan çok ciddi iddialar var.” dedi.

Alan, Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde 25,000 cerrahi maske, 7,200 N95 özel maske, 10,000 galoş, 130,000 eldiven, 3,250 tulum, 100 gözlük, 450 siper ve 48 litre el dezenfektanının bittiğinin belirtildiğini ifade ederek, “Hastanede 108 hasta, 45 doktor ve 150 hemşire var. İfade şu: Bu kadar personel bu denli bir malzemeyi 1 haftada tüketemez. Dolayısıyla ortada bir kayıp söz konusu” dedi.

Alan geçen ay Mağusa Devlet Hastanesi’nde deponan çalınan ilaçları da hatırlattı.

57 Paylaşımlar