Sarıçizmeli’nin Özrü Kabahatinden Beter: Plajı Değil Restoranı Özelleştirmiş!

CTP’li Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Mehmetçik Belediyesi’ne bağlı olan Mehmetçik Halk Plajı’nın özelleştirilmesi  ile ilgili  yaptığı açıklamada aklımızla dalga geçmeye devam ediyor.

Kıyıya Erişimin Ücretsiz Olacağıyla Övündü

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli verdiği beyanatta, kıyılara erişimi ücrete bağlamanın yasal olmadığını bilmiyormuşçasına ve restoran kamuya ait değilmişçesine Mehmetçik Belediye Meclisi’nin sadece  “Bostan Beach Resturant” işletmesi ile ilgili  karar aldığını söyledi ve plajın yine halkın kullanımında  ve ücretsiz olacağını iddia ederek bununla övündü.

Beceriksizlikten Restoranı Özelleştirdi

Belediye kaynakları kullanılarak inşa edilen Boston Beach Restaurant’ı kendi beceriksizliği yüzünden düzgün işletemeyen Sarıçizmeli, özelleştirme gerekçesi olarak da halka kaliteli hizmet götürme hedefini gösterdi.

Resturant’ta daha kaliteli hizmet verilmesi için Mehmetçik Belediye Meclis’i bu konuda karar ürettiğini belirten Başkan Cemil Sarıçizmeli, resturant işletmeciliğinin populizm kaldırmayan ve profesyonelce yönetilmesi gereken bir nokta olduğunu belirtirken aslında restoran işletmeyi beceremeyeceğini itiraf ediyor.

Restoran Dışındaki Hizmetler Popülist ve Amatörce mi? 

Sarıçzimeli’nin özelleşen restoran için  “populizm kaldırmayan ve profesyonelce yönetilmesi gereken” ifadelerini kullanması, belediyenin elinde kalan diğer tüm hizmetleri popülist siyasetle ve amatörce verdiği anlamına geliyor.

Özelleştirmeye Karşı mı Değil mi? 

Sarıçizmeli, DAİ-DAK’ın özelleştirilmesi sürecinde orada çalışırken “Bu Okula Halk Tarafından El Konulmuştur” pankartıyla binanın damına çıktığında özelleştirmeye karşı iken şimdi özelleştirmeyi savunması dikkatlerden kaçmıyor.

Girne ve Alsancak’ta Belediyeler Kaliteli Hizmet Verebiliyor

Sarıçizmeli cephesinde hal böyle iken Kıbrıs’ın kuzeyinde belediyelerin işlettiği ve halka ucuz ve kaliteli hizmet verilen bir çok örnek mevcut.  Girne’deki Kervansaray Plajı ise hem kaliteli hizmeti hem de belediyeye getirdiği kaynakla bunun en iyi örneklerinden biri.   İşletmesinin kendinde kalması için sermayeye karşı mücadele de vermiş olan  belediyenin işlettiği Mare Monte Plajı ise  kaliteli ve ucuz hizmet veren bir diğer örnek.

 

 

 

 

128 Paylaşımlar