TC Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Tertipli Basın Toplantısında kktc Gerçeğini Yüzümüze Vurdu

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği tarafından organize edilen ve  gazeteci Hasan Kahvecioğlu, Rasıh Reşat ve Hasan Erçakıca’nın Ankara’nın onayı alındıktan sonra soru sorabildiği “basına kapalı basınla sohbet toplantısı” nda kktc’nin TC’nin alt yönetimi olduğu  gerçeğini bir kez daha yüzümüze vurdu.

Davaymış!

Çavuşoğlu, “Kıbrıs davasının”, kimsenin ideolojisine göre yürütülmeyeceğini, kimsenin kişisel arzusu ve ideolojisi üzerinden de yürütülemeyeceğini söyleyerek, “Kıbrıs davası hepimizin davasıdır” derken, TC’nin Kıbrıs’a yönelik bakışının kendi  çıkarları doğrultusunda olduğunu ve Kıbrıslı Türk halkının iradesinin TC tarafından hiçe sayıldığını anlatmış oldu.

İç İşlerimize Burnunu Soktu: “ Okullarda Din Eğitimi Olmalı”

Çavuşoğlu, Hala Sultan Koleji konusuna da değinerek,  herkesin çocuğunu istediği okula gönderebileceğini vurgularken iç işlerimize burnunu ne denli sokabileceğini de adeta yüksek tondan söylemiş oldu.

“Varsa ihtiyaç bu yapılır. Kimse kimsenin çocuğunu alıp zorla oraya göndermez, ama orada normal derslerin yanında din eğitim veriliyor diye buna karşı çıkmak faşizmdir. Esas faşizm budur” diyen Çavuşoğlu bilim yapılması gereken okullarımızda, din eğitiminin verilmesini de hararetle savundu.

Maç Bile Yap(a)mazken, Görünürlük Artıracakmış 

kktc’nin görünürlüğünü arttırmak gerektiğini söyleyen Çavuşoğlu, Türkiye’de faaliyet gösteren spor kulüplerinin Kıbrıs’ın kuzeyindeki kulüplerle dostluk maçı dahi yapmaktan kaçtıklarını unutmuşa benziyor.

Yine Aynı Ağız: “Türkiye Düşmanları Var”

Çavuşoğlu AKP adabıyla isim vermeden yine birilerini  “Burada bizim tek karşı olduğumuz Türkiye düşmanlarıdır.” diyerek  hedef gösterdi. Kıbrıslı Türk halkının kendi kendini yönetebildiği bir geleceği kurmaya çalışanları “Türkiye düşmanı” olmakla itham etti.

 

100 Paylaşımlar