SEN KİMSİN BE ADAM?

ADL HABER-YORUM (ÖZEL)

Doğuş Derya’nın geçtiğimiz gün Meclis Genel Kurulu’nda, “Kıbrıs’ta kaybeden sadece Kıbrıslı Türkler olmadı, Kıbrıslı Elenler, Ermeniler ve Maronitler’in de kaybetti, evlerinden kovuldular, mülklerinden oldular, tecavüze uğradılar. Kilise ilk defa 74 yılında kürtajı serbest bıraktı. O kadar çok Kıbrıslı Rum kadın vardı ki tecavüze uğrayan” sözleri bazı çevreleri rahatsız etmeye devam ediyor. Yıllardır hasıraltı edilen ve bilhassa mevcut sistemden nemalanan kesimlerce dillendirilmesi tabu haline getirilen tarihsel gerçekleri mecliste dillendiren Doğuş Derya’ya sosyal medyada başlatılan linç girişiminin ardından, TC’deki gerici ve faşistler de sazı ele aldı. AKP Malatya Milletvekili, TBMM İdare Amiri ve KKTC Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ömer Faruk Öz, TBMM’de basına bir açıklama yaptı. Öz basına, Derya’nın Türk askerini tecavüzcülükle suçladığını bu yüzden de Derya’nın özür dilememesi halinde hakkında suç duyurusunda bulanacağını söyledi.

Hakaret etme cüreti…

Eril ve tahakkümcü zihniyetin bir kez daha karşımıza çıktığı bu açıklamada Öz, Derya’ya “aciz” diyerek hakaret etme cüreti gösterdi, “Türkiye’yi hedef alıyor” iddiasında bulundu. Bir adım daha ileriye giden ve öfkesini iyice belli eden Öz, Derya’ya ‘ahlak’ dersi vermeye de kalktı. “Kimse Türk askerini böyle bir sıfatla suçlayamaz. Bunu Türk askerine ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı yapılmış bir saygısızlık olarak görüyoruz” diyen Öz, kendi partisinin şu an Cumhurbaşkanı olan Tayyip Erdoğan’ın, bir dönem Kıbrıslı Türklere ‘besleme’ diyerek yaptığı saygısızlığı da çabuk unutmuş görünüyor.

Kıbrıslı Türklerin iradesini hiçe sayan sözler!

Açıklamasının devamında Öz, Derya için “Türkiye Cumhuriyeti Devleti sayesinde orada milletvekilliği yapmaktadır” diyerek, Kıbrıslı Türkler’in iradesini hiçe saydığını da gösterdi. Kıbrıslı Türkler’in kendi hür iradeleriyle seçtiği ve meclise gönderdiği Derya’nın TC devleti sayesinde vekillik yaptığını iddia eden öz, ‘ustası’ Erdoğan’ın izinden gidiyor.

Derya’nın şahsi hayatına da burnunu soktu!

Öz, “İşin en vahim tarafı da bu milletvekili devletin imkânlarıyla Türkiye’de eğitim gördü” diye konuştu. Devletin imkanlarıyla eğitim almanın, dünyadaki en insani haklardan birisi olması yanında, Öz’ün bu bilgiyi nereden aldığı da ayrı bir tartışma konusu. Bir kişinin özel hayatı sayılabilecek böyle bir bilgiyi basın önünde açıklama cüreti gösteren bu zat, kendi partisinin bakanlarının hatta başbakanının geçen yıl bu zamanlarda, tarihe “2013 Türkiye Rüşvet Skandalı” olarak geçen büyük vurgunda, “rüşvet, görevi kötüye kullanma, ihaleye fesat karıştırma ve kaçakçılık” suçlarını işlediklerini de çabuk unutmuşa benziyor.

Öz, kktc’deki faşist arkadaşlarını tebrik etti…

kktc’deki faşist arkadaşlarını Derya’ya ‘gereken’ tepkileri vermelerinden doalyı da tebrik eden Öz, Derya’ya özür dilemezse suç duyurunda bulunacağını tekrar etti.

Kim kimden özür diliyor? Sen kimsin be adam?

Faşistin her yerde faşist olduğunun bir kanıtı olan bu açıklamada, görüyoruz ki yüzsüzlüğün sınırı yok! Bir toplum her fırsatta haklarına tecavüz eden, o topluma her fırsatta sömürgesi gibi davranan bir iktidarın vekili olan bu adam, kendisi ve kendi gibilerinin özür dilemesi gereken yerde, kalkmış bir de Doğu Derya’ya ahlak dersi veriyor, “özür dileyeceksin, suç duyurusunda bulunurum” diye tehdit ediyor! Bu yapılan hakaretler sadece Derya’ya değil, bütün Kıbrıslı Türklere yapılmıştır. Ancal Kıbrıslı Türklerin bunlara karnı toktur. Doğuş Derya yalnız mecliste yalnız bırakılmadığı gibi bu faşistin linç girişimi karşısında da yalnız bırakılmayacak.  kktc’nin ganimetinden nemalanan işbirlikçilerden korkmadığını gösteren Derya, TC’deki eril zihniyetli faşistlerden de korkmadığını gösterecektir.

 

161 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply