SENDİKALAR DAYATMA PAKETLERE KARŞI SOKAĞA İNİYOR

Sendikalar dayatma ekonomik paketlere karşı toplu direniş, eylem ve grev örgütleme kararı aldı.

12 sendika adına açıklama yapan KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, “dayatılan ekonomik paketlerin toplumu yok oluş noktasına getirdiğini” belirterek, bir araya gelen sendikaların gelinen durumla ilgili değerlendirmeler yapıp bazı kararlar ürettiğini kaydetti.

 

İşte kararlar;

  1. Yıllardan beri TC kaynaklı dayatılan ekonomik yıkım paketleri Kıbrıs Türk toplumunu yok oluş noktasına sürüklemiş olup, bu konuda toplu direnişten başka bir çıkış yolu bulunmamaktadır.
  2. Paketleri uygulamayacağını söyleyen siyasi partiler de, hükümete geldikten sonra aynen uygulamalarına devam ederek “işbirlikçiliğe” devam etmektedirler.
  3. Hedef dayatılan yıkım paketlerinin ortadan kaldırılması olup, paketler içinde yer alan özelleştirme, taşeronlaşma toplu sözleşmenin ortadan kaldırılması “Göç Yasası” ile toplumun fakirleştirilmesi, sendikasızlaştırma, özel sektörde çalışanların örgütlenmesinin engellenmesi ve hayat pahalılığı ödeneğinin ortadan kaldırılarak tüm çalışanların “Göç Yasası’nda” buluşturulmasının önüne geçmek için ortak eylemler yapma kararı alınmıştır.
  4. Sendikalarımız en küçük iş yerinden en geniş çalışma alanlarına kadar toplu direniş eylem ve grev örgütleme konusunda karar üretmişlerdir.
  5. Toplantıya katılamayan sendikalara da ulaşılarak en geniş birliktelikle toplumsal mücadele örgütlenecektir.

 

 

DEV-İŞ, HÜR-İŞ, KAMU-İŞ, KTAMS, KTÖS, KTÖES, KAMU-SEN, GÜÇ-SEN, TIP-İŞ, ÇAĞ-SEN, HAZİNE-SEN ve DAÜ-BİRSEN.

68 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply