Serdar Denktaş Feminist Oldu!

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Kıbrıs Gazetesi’den Emine Davut Yitmen’e konuşarak Kıbrıs’ın kuzeyinde seks ticareti ve fuhuşun olduğunu söyledi.

Gözlem yeteneğini bir de tespitle taçlandıran Denktaş “bu olmasa hastanede haftanın iki günü kontrol yaptırmayız” dedi. Yıllarca Başbakan Yardımcılığı yaptığını ve şu an halen Başbakan Yardımcısı olduğunu unutan Denktaş, ülkede insan ticareti ve gece kulüpleri ile ilgili bir yasa olmamasından şikayet ederek şaşırtmaya devam etti.

Ne için seçildiğini unuttu!

1990’lı yıllardan beri neredeyse her dönem mecliste vekil olarak bulunmuş, çok sayıda bakanlık sıfatını isminin önüne yazdırmış, yıllarca Başbakan yardımcılığı yapmış ve bakanlar kurulunda yer almış olan Serdar Denktaş’ın, şikayetçi olduğu konuyla ilgili bu güne kadar hiç bir girişimde bulunmamış olması dikkat çekti. Meclise de konuyla ilgili hiçbir yasa önermeyen Denktaş’ın, bugün yaptığı açıklamalarla seks ticareti ve fuhuşun varlığından rahatsız olduğunu söylemesi şaşkınlık yarattı.

Yılların hükümet ortağı ve bugünün de “Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı” olarak görevinin muhalefet yapmak değil, sorunlara çözüm üretmek olduğunu unutan Denktaş’ın yaptığı bu populizm ve kolaycılık örneği açıklama, “konuşma, iş yap” yorumlarına neden oldu.

Sosyalist feminist bir örgütün, sosyalist feminist bir yayın organı olarak Denktaş’a “Sen bizim yerimize eylem yap, biz senin yerine yasaları yapalım” çağrısında bulunuyoruz.

458 Paylaşımlar