Seyis’ten Çalışma Bakanının Mezarda Emeklilik Hayaline Rest: “Bir Gün İnşaatta Çalışsın da Sonra Söylesin Kaç Yaşında Emekli Olunmalı”

Dev-İş Eski Başkanı Mehmet Seyis, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nun emeklilik yaşını daha da yükselterek işçileri mezarda emekli etme hayaline sosyal medya hesabından rest çekti: “Faiz bey bir gün inşaatta, bir gün belediyede sokak süpürmede veya çöp kamyonunda, bir başka gün çimento fabrikasında ve diğer işlerde münavabe ile çalışsın da sonra söylesin kaç yaşında emekli olunmalı diye.”

Faiz Sucuoğlu emeklilik yaşı ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

“Emeklilik yaşı 60, gönül ister 65 olsun. Maliye için ciddi bir külfettir. 30 yaşında emekliye çıkardığınız bir insanı bizim ülkemizde ortalama ömür 80 olduğunu düşünürsek 50 yıl emeklilik demek olur. Böyle bir dünya yok. 30 yıl 50 yıl emekli olarak kaldılar. Farklı sebeplerle bu uygulamalar zamanında yapıldı. Bana göre yanlış. Emekli olanlarda suç yok. 60 yaşında emekli yapıp hizmet alınıyor. 60 orta yaştır. Emeklilik yaşının tartışmaya açılması gerekir. 60 yaşında emekli olmuş birçok insan diyor ki, ben her şeye razıyım, beni eve yollamayın. Hükümetin bu konuyu gündeme getirmesi gerekiyor.”

Mehmet Seyis’in açıklaması:

Çalışma Bakanı Faiz Sucuoğlu diyor ki; “Emeklilik yaşı 60, gönül ister 65 olsun. Emeklilik yaşının tartışmaya açılması gerekir. 60 yaşında emekli olmuş birçok insan diyor ki, ben her şeye razıyım, beni eve yollamayın. Hükümetin bu konuyu gündeme getirmesi gerekiyor.”
İşçi arkadaşlar , bakanın dediği giibi var mı aranızda emekli yaşının 65 olmasını isteyen? Faiz bey bir gün inşaatta, bir gün belediyede sokak süpürmede veya çöp kamyonunda, bir başka gün çimento fabrikasında ve diğer işlerde münavabe ile çalışsın da sonra söylesin kaç yaşında emekli olunmalı diye.

122 Paylaşımlar