Sokaklar yeniden renkleniyor: “Reddetmeye az kaldı”

TC’nin kktc’de Yurt Dışı Koordinasyon Ofisi açmasına karşı olan 80’e yakın örgütün içinde bulunduğu “Reddediyoruz Platformu”, sokağa çıkmaya hazırlanıyor.

 

Anayasa Mahkemesi’nde “Koordinasyon Ofisi” ile ilgili kararın açıklanacağı 5 Ağustos öncesi Reddediyoruz Platformu da tekrardan sokaklara çıkmak için hazırlıklar yapmaya başladı.

 

Dün akşam saatlerinde Reddediyoruz Platformu’nun resmi Sosyal Medya hesabından yayınlanan afiş ile duyurulan sokağa çıkma planı için Platform’un tüm hazırlıklarını tamamladığı öğrenildi.

 

Tarih ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “#AzKaldı yakında gene #Sokaktayız çünkü biz #Reddediyoruz”

 

Reddediyoruz Platformu nedir?

 

Reddediyoruz Platformu, ‘Yurtdışı Koordinasyon Ofisi’ antlaşmasının 20 Haziran 2014 tarihinde CTP-DP hükümetinin Bakanlar Kurulu’nda onaylanması ile mücadeleye başlamış, içerisinde 80’e yakın dernek ve örgütlerin yer aldığı bir platformdur. 2014 yılında geliştirdiği güçlü muhalif duruş ile söz konusu antlaşmanın Meclis’e gönderilmesine engel olan Reddediyoruz Platformu, son dönemde UBP-DP hükümeti tarafından yeniden Meclis gündemine getirilerek, toplumun açık rahatsızlığına rağmen onaylanıp, Cumhurbaşkanlığı’na gönderilen antlaşmanın Kıbrıslı Türk gençliği üzerinde yaratacağı sıkıntılara karşı yeniden harekete geçmiş ve bugünlere gelmiştir.

96 Paylaşımlar