TC yetkilileri hadlerini aşmaya devam ediyor: Yargı kararı hedefte!

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından kktc mahkemelerinin kuran eğitimi ile ilgili verdiği kararı hedef gösterdi.

Altun, Anayasa Mahkemesi’nin Din İşleri’nin Kuran eğitimi veremeyeceği yönünde aldığı karara yönelik, alınan kararın ideolojik ve dogmatik bir aklın ürünü olduğunu ifade etti.

Açıklama şöyle:

“Akdeniz’in ve özellikle Kıbrıs sorununun, Türkiye’nin ortaya koyduğu güçlü iradeyle uluslararası alanda daha hakkaniyetli bir şekilde tartışmaya açıldığı böylesi kritik bir dönemde alınan bu yanlış karar Kıbrıs Türkleri’nin varlığına ve birliğine yönelik bir tehdittir.

Demokrasinin teminat altına aldığı din ve inanç özgürlüğüne vurulan bu yargı darbesi asla kabul edilemez. Bu kararın zamanlaması manidardır. Hangi amaca hizmet ettiği akıllarda ciddi şüpheler uyandıran bu karara tepki göstermek demokrasiye saygı duyan herkesin görevidir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tüm gücü ve kudretiyle Kıbrıs Türkleri’nin yanında olmaya devam edecek, tarihinden aldığı ilhamla Kıbrıs Türkleri üzerinde oynanan bu tehlikeli oyunu yine Kıbrıs Türkleriyle el ele vererek bozacaktır.”

509 Paylaşımlar