“Bu, Kıbrıslı Türk yargısına yapılmaya çalışılan bir darbe girişimidir, bir dış müdahaledir”

Bağımsızlık Yolu Kurucu Üyesi Celal Özkızan, Din İşleri Dairesi’ne Kuran kursu düzenleme yetkisi veren yasa maddesini iptal etmesi üzerine Kıbrıslı Türk yargısını hedef gösteren TC Cumhurbaşkanlığının İletişim Başkanı olan Fahrettin Altun’un açıklamasına dair sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Demokrasiden anladıkları tek şey kendi iki dudakları arasından çıkan sözleri beş yılda bir halka onaylatmaya çalışmak olan bir zihniyetten Kıbrıslı Türklerin demokrasisine saygı duymalarını beklemek abesle iştigaldir.

Başka bir ülkenin yetkilisi kendi ülkesindeki yargı kararlarına müdahale çağrısında bulunduğu bu günlerde tüm dünyaya kktc’nin “egemen” olduğunu ve “egemen eşitlik” talep ettiğini anlatacak olan Ersin Tatar’a da kolaylıklar ve başarılar dilerim.

Paylaşım şöyle:

Türkiye Devleti Cumhurbaşkanlığı’nın İletişim Başkanı Fahrettin Altun, herkesi Kıbrıslı Türk yargısının aldığı bir karara “tepki göstermeye” çağırmış. Bu, Kıbrıslı Türk yargısına yapılmaya çalışılan bir darbe girişimidir, bir dış müdahaledir. Sıfatında “iletişim” bulunan bir kişinin alınan yargı kararını tamamen yanlış anlamasındaki acınası durum bir yana, kararın içeriği ne olursa olsun, Kıbrıslı Türk yargısının aldığı karara dair söz hakkı sadece Kıbrıslı Türk halkına aittir. Demokrasiden anladıkları tek şey kendi iki dudakları arasından çıkan sözleri beş yılda bir halka onaylatmaya çalışmak olan bir zihniyetten Kıbrıslı Türklerin demokrasisine saygı duymalarını beklemek abesle iştigaldir. Ancak Kıbrıslı Türklerin iradesine her dil uzattıklarında da karşılarında koskoca bir halkı bulacaklarından emin olabilirler. Başka bir ülkenin yetkilisi kendi ülkesindeki yargı kararlarına müdahale çağrısında bulunduğu bu günlerde tüm dünyaya kktc’nin “egemen” olduğunu ve “egemen eşitlik” talep ettiğini anlatacak olan Ersin Tatar’a da kolaylıklar ve başarılar dilerim.

156 Paylaşımlar