“Türkiye Devletinin imkanlarını kullanarak ülkemizde yapacağı gerici faaliyetler sadece örgütlenerek durdurulabilir”

genel sekreter
genel sekreter

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu, Din İşleri Dairesi’ne Kuran kursu düzenleme yetkisi veren yasa maddesini iptal etmesi üzerine Kıbrıslı Türk yargısını hedef gösteren TC Cumhurbaşkanlığının İletişim Başkanı olan Fahrettin Altun’un açıklamasına dair sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

İsteyenin istediği inanca bağlanma özgürlüğü olduğu gibi, o inancı tartışma özgürlüğü de demokrasinin gereğidir. Her yetişkin birey, kendi inancını seçme hakkına sahiptir. Ama inanç özgürlüğü, inancınızın sorgulanmaktan özgür olması değildir!

Ufacık çocuklara devlet eli ile bir inancı dayatmak ise, özgürlük değil yobazlıktır. Bunlar

Açıklama şöyle:

Fahrettin Altun isimli şahıs, ki kendisi Tayyip Erdoğan’ın İletişim Koordinatörü olur, Anayasa Mahkememizin kararını demokrasiye aykırı bulmuş. “İdeolojik ve dogmatik” bulduğu kararın “hangi amaca hizmet ettiğinin akıllarda ciddi şüpheler uyandırdığını” iddia etmiş Altun! Diyor ki “demokrasi din ve inanç özgürlüğünü teminat altına alır”… Fahrettin Bey’e kalsa İran demokrasinin beşiği, Suudi Arabistan inanç özgürlüğünün kalesi! Bu ülkede din özgürlüğü de, dinsizlik özgürlüğü de teminat altındadır. Çünkü bu halk laikliği özümsemiş, çağdaş değerlere, akla, bilime, aydınlanmaya bağlı bir halktır. İsteyenin istediği inanca bağlanma özgürlüğü olduğu gibi, o inancı tartışma özgürlüğü de demokrasinin gereğidir. Her yetişkin birey, kendi inancını seçme hakkına sahiptir. Ama inanç özgürlüğü, inancınızın sorgulanmaktan özgür olması değildir! Ufacık çocuklara devlet eli ile bir inancı dayatmak ise, özgürlük değil yobazlıktır. Bunlar Fahrettin efendinin anlayabileceği şeyler değil… Ama o haddini bilmeyeceğine ve bu ülkenin makamlarına yerleşmiş omurgasızlar da ona haddini bildirme basireti göstermeyeceğine göre; Mahkememizi de, yaşam tarzımızı da, inanç ve inançsızlık özgürlüğümüzü de korumak biz Kıbrıslı Türklere kalmış demektir. Fahrettin efendinin yazdıklarına yazı ile cevap verilebilir. Ama Türkiye Devletinin imkanlarını kullanarak ülkemizde yapacağı gerici faaliyetler sadece örgütlenerek durdurulabilir. Eğer geç kalmak istemiyorsak, örgütlü kötülüğün karşısına söz ile laf ile değil örgütlü olarak çıkmalıyız…#GericiliktenKorkmaGeçKalmaktanKork#BağımsızlıkYolundaÖrgütlen

58 Paylaşımlar