TC’den Bir Dava da Gazeteci Akın’a

Gazeteci Ayşemden Akın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye devletine ve temsilcisine hakaret amaçlı ve halkı kışkırtmaya yönelik sosyal medya paylaşımları nedeniyle” Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

Akın, “5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddeleri kapsamında cezalandırılmam isteniyor” ifadelerine yer verirken, “Türkiye’de ifadeye çağrılmayan gazeteci kalmamıştı anlaşılan sıra bize de geldi” diyerek konuya ilişkin tepkisini gösterdi.

TC Devleti daha önce de Ankara 21. Asliye Ceza Mahkemesi’nde Şener Levent aleyhinde Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret suçlamasıyla dava dosyalamıştı.

Akın’ın sosyal medyadan konuyla ilgili paylaşımı şöyle:

“TC Dışişleri Bakanlığı’nın hakkımdaki suç duyurusu ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkımda soruşturma açılmış. ‘Türkiye devletine ve temsilcisine hakaret amaçlı ve halkı kışkırtmaya yönelik sosyal medya paylaşımları nedeniyle…’ 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddeleri kapsamında cezalandırılmam isteniyor. Türkiye’de ifadeye çağrılmayan gazeteci kalmamıştı anlaşılan sıra bize de geldi.”


https://www.facebook.com/Aysemdenn/posts/10164565200205721

135 Paylaşımlar