TEL-SEN GREV SİNYALİ VERDİ

Telekomünikasyon Çalışanları Sendikası (Tel-Sen) Başkan Tamay Soysan, telekomünikasyon dairelerinde temizlik ve tadilat konularında ciddi sıkıntıları olduğunu ve bu sıkıntılar çözülmezse greve gideceklerini açıkladı.

Tel-Sen Başkan Soysan bugün yaptığı yazılı açıklamada, telekomünikasyon daireleri binalarının bakımsız ve sağlığı tehdit eder halde olduğunu savundu. Soysan, duruma duyarsız kalmakla suçladığı Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan çözüm beklediklerini vurguladı.

Soysan, Lefkoşa, Girne ve Omorfo telekomünikasyon dairelerinin fiziki yapılarının durumunu anlattığı açıklamasında, şöyle devam etti:

“Girne’deki dairenin duvarları dökülmeye, taşların düşmeye başladı. Konuya duyarsız kalınması nedeniyle çalışanlar Kaymakamlığa başvurdu. Hiçbir karar üretilmedi. Hem bina, hem çalışanlar, hem de buradan hizmet alan halk kaderine terk edildi. Omorfo’daki dairenin durumu da içler acısıdır. Girne, Omorfo ve Lefkoşa’daki dairelerde hijyen gerektiren ortamlar da sağlığı tehdit ediyor. Temizlik için herhangi bir çözüm üretilemiyor”

Soysan, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın, telekomünikasyon dairelerinin faaliyetlerini özel sektörün yapmasına göz yumduğunu ileri sürerek, bu konuda defalarca uyarıda bulunduklarını söyledi.

0 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply