Tibuk’un Oğluna Rüşvet Karşılığı Karantina Kıyağı mı?

Merit Oteller grubu sahibi Besim Tibuk’un oğluna rüşvet karşılığı karantina kıyağı geçildiği iddiaları gündeme düştü.

KıbrısGerçek’in haberine göre; Kerem Tibuk’un özel uçakla adaya geldiği ve normalde devletin kontrolünde bir karantina merkezinde 14 gün tutulması gerekirken, kendisine tanınan ayrıcalıkla, elini kolunu sallayarak adaya giriş yaptı ve otele gitti.

Covid 19 virüsü salgını tedbirleri çerçevesinde adaya gelen tüm yolcuların devletin kontrolündeki karantina merkezlerinde 14 gün tutulduğu ve bu uygulama yurtdışında okuyan öğrencilere istisnasız uygulanırken,  Besim Tibuk’un oğluna neden bu ayrıcalığın detayları da ortaya çıktı.

Oğul Tibuk, yanına aldığı 90 Bin Euro’luk test kiti ile ülkeye giriş yaptığı ve yetkililerin bu bağış karşılığında ona ayrıcalık tanındığı öğrenildi.

Oğul Tibuk’un bir polis ve bir de Sağlık görevlisi nezaretinde babasının oteline götürüldüğü ve öğrenciler gelirken karantina oteli yapılamayan Merit Otelleri, bu sefer Besim Tibuk’un oğlu için resmi karantina oteli haline getirildi ve Tibuk’un karantina süresini orada geçireceği öğrenildi.

Kişmir de Yazdı

Öte yandan Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir de köşe yazısında ayı iddiaya değinerek, “Evet, şu anda bakanlar kurulu içerisinde Besim Tibuk ile oğlundan rüşvet alıp onlara ayrıcalık sağlayan bakanlar var!..
Peki, kim bunlar?” dedi.

113 Paylaşımlar