“Toplumdan Özür Dileyecekleri Yerde, Yargıçları Tehdit, Avukatlara Hakaret Etmeye Cüret Ediyorlar”

Afrika Gazetesi’ne yönelik saldırılarl ilgili devam eden mahkeme sürecinde yargıcın ölüm tehditleri alması ve dün gerçekleşen duruşmada YDP Milletvekili Bertan Zaroğlu’nun kadın avukatlara yönelik yaklaşımlarını kınama amacıyla KKTC Barolar Birliği Mahkemeler binası önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Avukatların oldukça kalabalık şekilde açıklamaya katılmaları dikkat çekti.

Avukatlar adına açıklamayı yapan Barolar Birliği Başkanı Ünver Bedevi son dönemde yargıya yönelik saldırıların hukukun üstünlüğüne gölge düşürdüğünü, bu saldırıları kınadıklarını söyledi.

Bedevi dün mahkeme salonunda gerçekleşenlerin kötü gelişmeler olduğunu, yargıya yönelik yaşanan saldırıların bir parçası olduğunu ifade etti.

“Toplumdan Özür Dileyecekleri Yerde, Yargıçları Tehdit, Avukatlara Hakaret Etmeye Cüret Ediyorlar”

Bedevi ayrıca, “Ülkemizde ayrıştırıcılığı ve şiddeti körükleyenlerin vahim neticeden ders çıkarıp, toplumdan özür dileyecekleri yerde, olayı yargıçlara tehdit ve avukatlara hakaret etmeye cüret etme noktasına kadar taşıdıkları görülmektedir” dedi.

Bedevi, bağımsız ve tarafsız olan yargının aksamaması için gereken mücadeleyi vereceklerini söyledi.

Ünver Bedevi Mahkemeler önünde yaptığı basın açıklamasında, “Hiçbirşeyden korkmuyoruz, son kalemiz olan yargıyı korumak için sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

Bedevi, toplumun sürüklenmeye çalışıldığı bu durumun sona ermesini umduklarını, ancak sona ermediği taktirde ise gereken emin adımları atmaya devam edeceklerini belirtti.

333 Paylaşımlar