TROYKA BEDAVA SAĞLIK HAKKINI DA ENGELLEDİ!

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde troykanın dayattığı ekonomik paket çerçevesinde devlet hastanelerinden bedava sağlık hizmeti alma hakkı bulunanların yeniden değerlendirilmesi ve bu çerçevede yeni sağlık kartları verilmesi işlemi sürüyor.
Kıbrıs’ın güneyinde yayınlanan Fileleftheros gazetesi, ekonomik tedbirler sebebiyle 1 Mayıs tarihinden itibaren bedava sağlık hizmeti hakkını kaybeden çok çocuklu ailelerin, devlet memurlarına uygulanan sisteme dahil edilmesine başlandığını yazdı.
Gazete, Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın sağlık kartı sahiplerinin gelirlerini yeniden değerlendirme ve yeni kart basımı işlemlerini tamamladığını, gelir kriterlerine uyan kişiler için şu ana kadar 145 bin yeni sağlık kartı basıldığını belirtti.
Bu rakamın 180 bine çıkması ve bir karta aynı aileden birden fazla kişinin dahil edileceğini belirten gazete, bedava sağlık hizmeti almak için gerekli ekonomik kriterlere uymayan çok çocuklu ailelerin ise yıllık belli bir ücret ödemek koşuluyla bedava sağlık hizmeti alabileceklerini vurguladı.

32 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply