UBP-HP’nin, Sektörleri Açalım Israrının Nereden Kaynaklandığı Netleşti

KIBRIS TÜRK TİCARET ODASI’ndan üyelerine “AÇILMASI ÖNGÖRÜLEN POTANSİYEL SEKTÖRLER” başlıklı bir elektronik posta gönderildi.

Halk sağlığı pahasına, belirli bir süredir özel sektördeki faaliyetleri yeniden başlatma yoklaması yapan hükümetin, geçtiğimiz gün kamudaki arayı 30 Nisan’a, özel sektördeki arayı ise 17 Nisan’a kadar uzatmasının nedenleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

KTTO tarafından üyelerine gönderilen elektronik postada, “İlk aşamada açılmasını talep edebileceğiniz iş yerleri (veya iş yeri faaliyet alanları) hangileridir?” sorusu soruluyor.

İşte o e-posta:

Sayın Üyemiz, Daha önce sizlere gönderilen aşağıdaki epostamıza cevap vermediyseniz, yanıtlarınızı 12 Nisan Pazar gününe kadar gönderebilirsiniz.

Covid-19 virüsüne karşı önemli bir mücadele sürdürüyoruz. Bütün bir halk olarak bu virüsü yenmek için seferber olduk. KTTO olarak, bugüne kadar titizlikle koruduğumuz birikimlerimizden önemli bir kaynak ayırdık, bu kaynağı sizlerin katkıları ile güçlendirdik ve sağlık sisteminin ihtiyaç duyduğu ekipman ve malzemelerin alınması için katkı koyduk. Sağlık odaklı mücadelemizi, başlangıçtaki kararlıkla devam ettiriyoruz.

Bu süreçte gördük ki, ekonomik hayatı tümüyle durdurmak, bugün için imkânsız olduğu gibi geleceğe dönük de büyük kayıplara neden olacak ve mücadele uzadıkça ekonomiyi ayağa kaldırmak giderek zorlaşacaktır. Ekonomik kayıpların sağlık alanında verilen mücadeleyi olumsuz bir şekilde etkilemesi de söz olabilecektir. Bütün dünyanın tartıştığı bu gerçeklik, son günlerde KKTC’de de tartışılmaya başlanmıştır. Başbakan ve bakanlar, ekonomik aktiviteleri nasıl başlatabileceklerini düşünmekte ve bazı düşünceleri kamuoyu ile paylaşmaktadırlar.

Üyelerimizin bu konudaki düşüncelerini derlemek ve bunları hükümet ile paylaşmak, yanlışları önlemek ve üyelerimizin çıkarlarını korumaya hazırlıklı olmak bakımından büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda, aşağıdaki soruyu yanıtlamanızı rica eder, bu zor günlerde gösterdiğiniz dayanışma için teşekkür ederiz.

SORU: Gerekçesi ile birlikte, ilk aşamada açılmasını talep edebileceğiniz iş yerleri (veya iş yeri faaliyet alanları) hangileridir? Bunlar için ne gibi önlemler alınması gerektiğini düşünüyorsunuz? Geri dönüşlerinizi [email protected] eposta adresine yapmanızı rica eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Saygılarımızla, İzzet Adiloğlu Ticaret Geliştirme Uzmanı

36 Paylaşımlar