Virüs izole edildi ve elektron mikroskobu aracılığıyla görüntülendi!

COVID-19’a neden olan virüsün olmadığını ve laboratuvarlarda hiç izole edilmediğini iddia eden pek çok komplo teoricisi ve sahte bilimci mevcut.

COVID-19’un “hayali” olduğunu ve hiçbir laboratuvarın “bu virüsü bütünüyle izole edip saflaştırmadığı” iddiaları ülkemizde PCR davası olarak bilenen davadaki davacıları tarafından da dile getirilmekte.

Her ne kadar davanın konusu çalışan sektörlerde iki haftada bir PCR testi zorunluluğunun yasal dayanağının olmadığı olsa da, komplo teoricileri bu dava nezdinde “virüsün aslında hiç olmadığı iddialarını” yaymaya devam ediyorlar. COVID-19’a neden olan virüsün asla izole edilmediğini söylemek yanlıştır.

Komplo teorisyenlerinin iddialarının sosyal medyada yayılması üzerine Queensland Üniversitesi’nden virolog ve doçent olan Ian Mackay, SARS-CoV-2’nin dünyadaki birçok laboratuvarda bağımsız olarak izole edildiğini gösteren çok sayıda bilimsel çalışmanın nasıl olduğunu gösteren bir gönderi paylaştı.

İnternet üzerinden ücretsiz olarak erişilebilen bu çalışmalar, virüsün gerçekten var olduğuna ve ayrıca diğer virüslerle karıştırılmadığına dair kanıt sağlıyor.

Ian Mackay’i blog gönderisi:

 https://virologydownunder.com/sigh-yes-the-covid-virus-is-real/

Sars-Cov-2’yi ilk karakterize eden ilk çalışmalardan biri Wuhan Viroloji Enstitüsü’ndeki araştırmacılar tarafından yönetildi ve 3 Şubat 2020’de Nature’da yayınlandı. Çalışmada araştırmacılar, virüsün COVID-19 hasta örneklerinden genetik kodunu ve hücre kültürlerinde yetiştirilen viral örnekleri sıraladılar ve SARS-CoV-2 virüsünün elektron mikroskobu görüntülerini sağladılar. Birinci fotoğrafta görebilirsiniz.

Araştırmanın linki burda:

 https://www.nature.com/articles/s41586-020-2012-7

Başka bir çalışmada, Almanya Heidelberg’deki Avrupa Moleküler Biyoloji Laboratuvarı merkezli bir grup araştırmacı, 9 Ekim 2020’de Science dergisinde yayınlanan kriyo-elektron tomografisi adı verilen bir teknik kullanarak SARS-CoV-2 virüsünün görüntülerini yakaladı. İkinci fotoğrafta görebilirsiniz.

Onun linki ise burada:

 https://science.sciencemag.org/content/370/6513/203

68 Paylaşımlar