Yağdanlık Hükümeti!

Dün akşam başkent Lefkoşa trafiğini felç etme pahasına AKP’ye verilen “Evet Mitingi” izni yetmezmiş gibi, devlet kanalı BRT’nin AKP mitingini canlı yayınlaması ve bazı bakanların mitinge katılarak konuşma yapması halkın işbirlikçi hükümete karşı sabrını iyice taşırdı.

AKP mitinginde konuşan Ulaştırma Bakanı Kemal “Dürüst”, kktc’de ezan seslerinin susmaması adına Türkiye vatandaşı seçmenlere “evet” çağrısı yaptı..

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, TC hükümetinin güçlü olmasının kktc’ye güven ve huzur verdiğini, TC’nin karayolları, havalimanları, iletişim, bayındırlık ve enerji alanında projelerinin KKTC’ye güç kattığını iddia etti. kktc’de ezan seslerinin susmaması adına Türkiye vatandaşı seçmenlere “evet” çağrısı yapan Dürüst, “Türkiye’den ne kadar güçlü evet çıkarsa biz de o kadar güçlü oluruz” ifadelerini kullandı.

Atun: “Yurtdışındaki sayısız temsilciliklerimizde evet oyu ne kadar çıkacaksa bize düşen daha fazlasıdır diye düşünüyorum”

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun ise,

“Anavatanımız Başbakanımız, bakanlarımız, bugün burada anavanımız başbakanı ve bakanları huzurunda sizlere hitap fırsatı bulmak bizim için gurur vericidir. Başbakanımızı konuk ediyor olmak bizlere gurur vermiştir. Anavatanımız Türkiye artık dünyayı sayılı lider devleterinden bir tanesi ve Sn. Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın sayılı lidererinden birisi haline gelmiştir. Kıymetli Bakan mevkidaşım da tek bayrak, tek devlet, tek millet için evet oyu çok büyük bir anlam ifade etmektedir. Türkiye ne kadar güçlü olursa kktc de hem ekonomik hem siyas, statüsü çok daha güçlü hale gelir. Sevgi ve selamla kucaklıyorum. Binali Yıdırım beyefendi, Türkiye’de ne olacaksa Kıbrıs’ta da olacak demişti. Sadece sözle değil 40 yıldır icraatla, yurtdışındaki sayısız temsilciliklerimizde evet oyu ne kadar çıkacaksa bize düşen daha fazlasıdır diye düşünüyorum”.

Kemal “Dürüst” ve Sunat Atun olmak üzere UBP-DP hükümetinin AKP’ye yaranma çabasının iyiden mide bulandırdığı ülkemizde, hükümete tepkiler tavan yapmış durumda. Kendi halkından destek görme ümidini iyice yitirmiş olan hükümet ise, AKP’ye yaranmak için çırpındıkça çırpınmakta..

498 Paylaşımlar