YİNE, YOLLAR KESİLDİ,ALANLAR SARILDI

(ADL Özel)

Ayrı ve bağımsız bir devlet olduğu iddia edilen kktc, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümünü törenle kutlamaya hazırlanıyor. Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir uygulama olarak, ülkenin en önemli caddeleri başka bir ülkenin kuruluş yıldönümü nedeniyle trafiğe kapatılarak askeri tören düzenlenecek. Tören provaları nedeniyle dün (Pazartesi) başkent Lefkoşa ve Mağusa’da yollar kapatıldı, trafik allak bullak oldu.

Lefkoşa’da Pazartesi gün sabah 08:00’dan tören provasının sona erdiği saate kadar Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda Gönyeli Çemberi ile Kıbrıs Gazetesi arasında kalan yol trafik akışına kapatılırken, aynı güzergah 29 Ekim Çarşamba günü de saat 07.30’dan itibaren törenin sona ereceği saate kadar trafik akışına kapalı olacak.

Yolun kapalı olduğu süre boyunca Yeni Organize Sanayi Bölgesi’ne gitmek isteyen sürücüler için Altınbaş Petrol İstasyonu önündeki yol kavşağı ile Merkezi Cezaevi kavşağından kontrollü olarak trafik akışı sağlandı. Mağusa, Girne ve Omorfo’dan gelen araç sürücüleri ise şehir merkezine giden yol güzergahlarını kullanarak ulaşımlarını sağlayabildiler.

Öte yandan Mağusa’da bugün tören provasının başlayacağı saat 14.00’ten itibaren provanın biteceği saate kadar Fazıl Polat Paşa Bulvarı; 29 Ekim Çarşamba günü ise saat 13.00’ten törenin sona ereceği saate kadar Fazıl Polat Paşa Bulvarı, Fevzi Çakmak Bulvarı ve İlker Karter Caddesi ile Baykal Çemberi trafik akışına kapalı olacak.

kktc’nin bağımsız bir devlet değil, Türkiye asker-sivil bürokrasisi ve yerli işbirlikçi egemenlerin yönettiği bir uydu devletçik olduğu böylece bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Trafiğin en yoğun olduğu saatlerde, en işlek yolların başka bir ülkenin askeri tören geçiti için kullanılması uygulaması 40 yıldan beridir devam ediyor…

37 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply